Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Zdravljenje po zobnem aparatu

Zdravljenje po zobnem aparatu

Pozdravljeni.
Imam vprasanje in sicer pred letom sem odstranila zobni aparat prijateljica ki ga je odstranila pred mano mi je povedala da je dobila na notranji del nekaksno zicko jaz trga nisem dobila dobila sem samo snemljiv aparat. Vendar zelo tezko govorim zato ga v sluzbi nemorem imeti imam pa ga doma in cez noc malo me je strah da bi sli sobje nazaj kakor so bili pred aparatom nemorem si predstavljati da bi morala snemljiv aparat nositi celo zivljenje. Ali lahko grem k drugi ortodontki in jo prosim da mi namesti to zicko. Zakaj mi je ze moja ortodontka ni namestila?

Spoštovani,
načrtovanje ortodontskega zdravljenja obsega tako načrt aktivnega dela zdravljenja kot tudi načrt ustreznega vzdrževalnega dela zdravljenja. Izbira ustreznega aparata za vzdrževanje pridobljenega stanja je tako v prvi vrsti odvisna od začetne nepravilnosti, prav tako pa izbiro narekuje stanje po zaključku aktivne obravnave. Tudi snemljiv aparat je povsem ustrezna izbira vzdrževalnega aparata in v določenih primerih celo ustreznejša od nalepljene žičke. Nemalokrat se ortodonti odločimo celo za oboje hkrati. Zakaj se je vaš ortodont odločil tako, kot se je, vam bo najbolje znal razložiti on sam. Najpomembneje je, da se dosledno držite navodil, ki ste jih dobili. Pravite, da ste aktivno zdravljenje zaključili pred letom dni. Nič ne omenjate, da bi se stanje kaj poslabšalo. Lepo, da vztrajate in aparat nosite popoldan in ponoči. Če ste tako bolj mirni, ga nosite tako tudi v naprej. Čeprav lahko po letu dni brez skrbi preidete na nočno nošenje, vendar ga morate res dosledno nositi vsako noč. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close