Najdi forum

Torej, sedaj imam dve leti zobni aparat zvezdice. Imela sem zgornji enki zelo naprej zato sem si zgornjo levo enko odlomila na gugalnici skoraj v celoti (zelo malo zoba je bilo vidnega iz dlesni) zato so mi ga dodelali ( prejsnja zobarica ki mi ga je dodelala je zelo grdo naredila zato mi je od notranje strani odprtina in me skeli ze ob dihanju mrzlega zraka), to se je zgodilo 2 leti predenj sem dobila zobni aparat. Predenj sem dobila zobni a. So mi tudi izruvali zgornji dve dvojki ker so mi zobje zelo pocasi izpadali. Ko sem dobila zobni aparat se nisem imela izrascenih dvojk zato sem dobila na dvojki zvezdici sele kasneje vendar problem je ker sta mi zrasli fo polovice velikosti enkic in sta zelo drobni ter ozki prostora pa sta imeli dovolj da bi normalno zrasli. Sedaj mi je ortodontinja nastavila med dvojkama in trojkama nekaksno vzmet da mi bo naredila prostor da bi mi kasneje zobozdravnica dodelala dvojki in popravila zlomljeno enko ker se mi je zelo okrusila in je sedaj manjsa od druge enke. Vendar ne razumem s cim in kako mi misli dodelati moji dvojki ki sta sicer zelo majhni. Ce bi mi lahko kdo razloziv kako to poteka bi bila zelo vesela!

Pozdravljena,
kolikor uspem razbrati iz zgornjega pisanja, gre pri tebi za problem slabše razvitih zgornjih stranskih sekalcev in poškodbo centralnega sekalca, zato je po končanem aktivnem ortodontskem zdravljenju načrtovana dograditev omenjenih zob. V ta namen s pomočjo vzmeti ortodont pripravlja ustrezen prostor. Z dograditvijo zob dosežemo njihovo želeno obliko in velikost ter posledično estetski izgled sekalcev. Dograditev zob je mogoče izvesti na klasičen način z enakim materialom, kot izdelujemo tudi zalivke na zobeh, lahko pa se izvede tudi protetično s tako imenovanimi estetskimi keramičnimi luskami. Upam, da sem ti odgovorila na vprašanje. V nasprotnem primeru pa je najbolje, da se o vsem pogovoriš s svojim ortodontom in zobozdravnikom, ki vodita tvoje zdravljenje in tvoj primer tudi najbolje poznata. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Hvala zanima me samo se ali je to treba doplacati in ali je ta zob potem kaj obcutljivejsi in je treba bolj pazizi pri grizenju kot pri sprednji dograjeni enki

Pozdravljena ponovno,
klasična dograditev zoba, ki se izdela kot zalivko, je krita s strani zdravstvenega zavarovanja, medtem ko so keramične luske samoplačniška storitev. Tako pri eni kot pri drugi izvedbi zobje po zaključku niso občutljivi. Je pa v obeh primerih potrebno biti pri grizenju malo previdnejši, vsekakor pa je glede tega izvedba s keramičnimi luskami stabilnejša. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Najlepsa hvala

Z veseljem! Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close