Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Premik zoba k drugemu zobu s pomočjo zobnega aparata

Premik zoba k drugemu zobu s pomočjo zobnega aparata

Lep pozdrav! Zanima me, ali se da s pomočjo zobnega aparata premakniti zob k drugemu zobu tako, da se zobni lok zaključi?

Pred dvema letoma so mi izpulili zgornjo šestico zob. Sedmica se je proti petici že tako premaknila, da najverjetneje prostora za implantat več ni, prostor med obema zobema je tam nekje 4-5 mm. Zanima me, ali lahko s pomočjo zobnega aparata premaknem sedmico k petici in si tako zaključim zobni lok in ni potrebno dograditi zob z mostičkom ali implantatom? In koliko bi takšen aparat stal, če bi šel samoplačniško? Hvala za odgovor že vnaprej.

Spoštovani,
najprej se opravičujem za pozen odgovor. Upam, da vam bo vseeno v pomoč. Premik, ki ga opisujete, je z ortodontskim aparatom vsekakor možen. Preden se za ta premik odločimo, je vendarle potrebno stanje celostno pogledati in ugotoviti, ali je to res najbolj optimalna možnost. Glede na analizo stanja se potem izdela tudi celostni načrt obravnave, ki zajema tudi izbiro aparata in posledično ceno celotnega zdravljenja. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close