Najdi forum

Pozdravljeni.. Stara sem 14 let in imam eno vprasanje.. In sicer ko se smejem se mi zgornjih zob sploh ne vidi.. Kot da jih ne bi bilo saj jih v celoti prikrije zgornja ustnica.. A bi aparat lahko kaj resil? Mogoce dvignil zgornjo ustnico ali zgornje zobe potisnil navzdol? Prosim za pomoc saj se trenutnu nocem smejat saj se mi zaradi tega vsi smejejo.. Hvala

Spoštovana Lucy,
najprej se moram opravičiti za zamudo pri odgovoru. Očitno je tole vprašanje v času počitnic nekam zašlo. Samo na podlagi opisa, ki si ga podala v vprašanju, ti težko konkretno odgovorim na tvoje vprašanje. Lahko pa rečem, da razumem tvoj problem. Včasih se da vidnost zob izboljšati tudi samo z ortodontskim aparatom. Kadar pa je ta nepravilnost močno skeletno pogojena, pa se mora pri obravnavi te nepravilnosti ortodontu pridružiti tudi maksilofacialni kirurg, ki s premikom celotne čeljusti (ene ali obeh) omogoči končni estetski in funkcionalni učinek celotne obravnave. Operacija sicer ni enostavna, vendar so rezultati praviloma odlični. Odgovor na tvoje vprašanje torej je, da se da pomagati. Svetujem ti, da poiščeš ortodonta, ki bo pregledal in diagnosticiral tvoje stanje in potem, če boš to želela, vodil obravnavo v takem obsegu, kot bo potrebno in kot se bosta dogovorila. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close