Najdi forum

mankajoči dvojki

Pozdravljeni!

Na zgornji čeljustni nimam stalnih dvojk in zaradi tega nosim fiksni aparat. Ortodontka mi je rekla, da bo zobe potegnila skupaj in zaprla luknje. Na spodnji čeljusti mi je dala odstraniti obe štirici, da sva dobili previs zgornjih zob čez spodnje. Po 4 letih sem vprašala zakaj zobje ne gredo skupaj in mi je odgovorila, da jih ne dajeva skupaj ampak narazen, ker bom dobila implantante. Vsadke moram plačati sama in to ni malo denarja. Povedala sem ji, da vsadkov ne morem vstaviti takoj po končanem zdravljenju, ker je strošek enostavno previsok. Predlagala mi je da naredimo začasne vsadke, ki bi jih pritrdili na aparat ali pa se odločim za Maryland mostiček, ki naj bi bil prav tako plačljiv.
Zanima me ali obstaja kakšna druga rešitev? Ali res ni dobro zobe potegniti skupaj in na mesto dvojk postaviti trojke? Ali mi ne pripada nikakršna storitev za nadomestitev dvojk, ki bi jo krilo ZZZS?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovana Anabelle,
pred začetkom vsakega ortodontskega zdravljenja je potrebno narediti natančno analizo pacientovega stanja in na podlagi tega narediti načrt ortodontskega zdravljenja. Izdelava dobrega načrta je pravzaprav najpomembnejši del ortodontskega zdravljenja in se ga praviloma med samim zdravljenjem ne spreminja, oziroma se to zgodi res le izjemoma. Iz napisanega težko eksaktno razberem, kakšen je bil pravzaprav prvoten načrt vašega zdravljenja in ali se je ortodont med samim potekom zdravljenja odločil za njegovo spremembo ali ne in, če se je, zakaj je bilo to potrebno. Vsa ta vprašanja je torej prav, da zastavite njemu. Glede nadomeščanja dvojk in pravic v zvezi s tem s strani ZZZS je bolje, da se obrnete na forum splošnega zobozdravstva, saj vam bodo lahko tam točneje odgovorili. Zagotovo zavarovalnica krije protetično nadomeščanje manjkajočih sekalcev, vendar le v enostavnejši obliki. Metode, ki jih omenjate, ZZZS ne krije. Vendar kot rečeno, se za te odgovore raje obrnite na drug forum.
Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close