Najdi forum

Dober dan nosim že zobni aparat 1 leto in pol pri tem so mi v ospredju izpulili 2 zoba ampak se je že vse poravnalo.zelo mi je všeč kako moji zobje izgledajo in se mi zdi da bi lahko prenehal z zdravjlenjem ker se zelo dobro počutim in se mi zdi nesmiselno hoditi še naprej moj osebni zobozdravnik je rekel da aprila ali maja si bom lahko snel dol aparat ampak moja zobozdravnica ki opravlja delo mi ni omenila nič.zato me zdaj zanima če moj osebni zobozdravnik pravi da si lahko ga snamen dol aprila- maja ki imam nasljedni termin ali ne?

Dragi Andrej,
čeprav je tvoje pismo malo slabše razumljivo, ti bom skušala vseeno odgovoriti. Vendar bo moj odgovor bolj splošne narave, saj dejanskega stanja pri tebi ne poznam. Veseli me, da si zadovoljen z rezultatom, ki sta ga z ortodontom dosegla do sedaj. Prepričana sem tudi, da če bi bili doseženi že vsi cilji zdravljenja, bi ortodont zaključil aktivni del zdravljenja in ti aparat odstranil. Tudi če na prvi laični pogled izgleda, da je že vse urejeno, je potrebno v zaključnem delu zdravljenja dokončno urediti ugriz, medsebojni stik zob in podobno ter vse ustrezno dovršiti. Odločitev, kdaj je torej zdravljenje zaključeno, prepusti ortodontu. Razumem, da si morda že malo naveličan in da ne vidiš več smisla, zakaj bi še nadaljeval zdravljenje, vendar ti želim, da zbereš še malo volje in dovoliš ortodontu, da skupaj zadevo pripeljeta do konca. Svetujem ti, da ga vprašaš, kaj pravzaprav še urejata in koliko časa bo zdravljenje še trajalo. Včasih odkrit pogovor reši težave naveličanosti in prinese dodatno voljo. Upam, da jo bo tudi tebi. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Oilaa.. Imam vprasanje.. In sicer stara sem 13 let.. In ko se smejem se mi ne vidi zgornjih zob.. To pomeni da jih zgornja ustnica v celoti prikriva.. Rada bi imelaep nasmeh pa ga ne morem imet ker izgleda kot ds nimam zob.. Prosim pomagajte mi.. Ali lahko aparat to resi? Lahko postisne zobe navzdol oz zgornjo ustnico navzgor? Prosim pomagajte ker sem zaradi tega zelo nesamozavestna.. Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Oilaa.. Imam vprasanje.. In sicer stara sem 13 let.. In ko se smejem se mi ne vidi zgornjih zob.. To pomeni da jih zgornja ustnica v celoti prikriva.. Rada bi imelaep nasmeh pa ga ne morem imet ker izgleda kot ds nimam zob.. Prosim pomagajte mi.. Ali lahko aparat to resi? Lahko postisne zobe navzdol oz zgornjo ustnico navzgor? Prosim pomagajte ker sem zaradi tega zelo nesamozavestna.. Hvala

Draga Lucija,
opravičujem se za zamudo, očitno je bil na delu tehnični škrat…. Mislim pa, da sem ti že odgovorila, ko si vprašanje naslovila kot Lucy? Imam prav? Če ne, pa si preberi njen odgovor, saj je zastavila povsem enako vprašanje. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/
Objava čaka odobritev

New Report

Close