Najdi forum

Premikanje zob

Spoštovani,
Na vas se obračam, ker se bojim, da mi bodo pričeli izpadati zobje. Nosim fiksni aparat, ker imam na spodnji čeljusti premalo prostora za vse zobe, zato le ti niso v ravni liniji. Zanima me, kam lahko s fiksnim aparatom te zobe spravimo, saj prostora res ni čisto nič. Poleg tega se mi je pričela majati spodnja “dvojka”. Stara sem 20 let zato predvidevam, da to ni normalno. Je to lahko posledica zobnega aparata? In zakaj ortodont ne izpuli zoba in naredi ostalim prostor?
Najlepša hvala za odgovor

Spoštovana študentka,
prehodna rahla majavost zob je v času poteka aktivnega ortodontskega zdravljenja povsem normalen pojav. Včasih je majavost lahko tudi močnejša, vendar dokler je zadeva pod kontrolo ortodonta, bodite brez skrbi. Lahko pa seveda na naslednjem kontrolnem pregledu na to opozorite svojega ortodonta.
Druga stvar, ki vas skrbi, je pomanjkanje prostora za uvrščanje vaših zob. Pred vsakim ortodontskim zdravljenjem ortodont na podlagi anamneze, kliničnega pregleda, študijskega modela zob, rentgenskih posnetkov in fotografij obraza naredi natančno analizo pacientovega stanja. Del te analize je tudi analiza prostora. Na podlagi analize potem izdela individualni načrt ortodontskega zdravljenja. Dober načrt ortodontskega zdravljenja je bistven za dober rezultat zdravljenja in tako rekoč najpomembnejši del ortodontskega zdravljenja. Včasih prostorske razmere res zahtevajo tudi puljenje določenih zob, da bi lahko lepo uvrstili ostale zobe. Očitno je vaš ortodont precenil, da to v vašem primeru ni potrebno. Če ste v dilemi, ali zdravljenje poteka tako, kot je bilo načrtovano, je najbolje, da te dvome predstavite svojemu ortodontu. Zaupanje med pacientom in ortodontom je tudi pomemben dejavnik, ki pomaga k dobremu rezultatu zdravljenja. In samo vaš ortodont pozna vaše stanje tako dobro, da vam lahko odgovori na vaša vprašanja. Brez pregleda takole na daljavo je to nemogoče storiti. Če vas bodo tudi po pogovoru z vašim ortodontom še vedno grizli dvomi, svetujem, da greste na pregled in drugo mnenje k drugemu ortodontu. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Spoštovani,
Zobje se mi še vedno majejo poleg tega pa imam tudi močno vnete dlesni. Ortodont pravi da je zaskrbljen. To je vse kar mi pove. Naslednji pregled imam šele julija. Kaj naj naredim? Naj počakam, ali bi bilo kljub vsemu smiselno poiskati drugo mnenje?
Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana študentka,
če ste na podlagi zapisanega na teh straneh in posvetu s svojim ortodontom še vedno v dvomih, je vsekakor najbolje, da se dogovorite za pregled in drugo mnenje pri drugem ortodontu. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close