Najdi forum

Stari snemljivi zobni aparat

Pozdravljeni,

stara sem 29 let in pred približno 14 leti sem dobila snemljivi zobni aparat (za spodnjo celjust), ki pa ga žal nisem nosila redno. Ortodont je šel kasneje v pokoj, zdravljenje se je prekinilo.

Zobni aprat mi je še vedno prav, vendar me po daljšem nošenju (npr. čez noč) boli zob – zaradi sile pritiska. Nameravam se vrniti nazaj k ortodontu in zaprositi za nov aparat (najverjetneje fiksni), me pa zanima ali lahko ta stari snemljivi aparat do takrat še uporabljam (čeprav nimam ortodonta, ki bi moje stanje in aparat nadziral), ali mi lahko nošenje starega aprata povzroči kakšno škodo?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani,
ortodontsko zdravljenje mora vedno potekati pod kontrolo ortodonta. “Samozdravljenje” nikoli ni uspešno in tudi ne priporočljivo. S takim načinom lahko naredite več škode kot koristi. Ne glede na to, za kakšen aparat gre v vašem primeru, brez navodil in spremljanja ortodonta tak aparat ne more biti koristen. Če želite nadaljevati ortodontsko zdravljenje, svetujem, da obiščete ortodonta, ki bo naredil natančen pregled z vsemi potrebnimi analizami in naredil ustrezen načrt zdravljenja, ki bo primeren vašemu stanju in vašim letom. Starega aparata ne boste več potrebovali. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close