Najdi forum

Kateri posega je to?

Pozdravljeni.
Moj sin ima križni ugriz in nosi aparat. Pri zadnjem pregledu pri ortodontu nisem bila jaz z njim (nisem mogla), zato upam, da bom dovolj natančno razložila, kar so mi povedali: ortodont meni, da bo moral oralni kirurg mojemu sinu odščipnili del dlesni, ker naj bi segala prek aparata. Poseg naj ne bi bil kompliciran, ne vem pa, kako se temu posegu reče, menda še začne na črko f. Če zmorete iz mojega opisa razbrati, za kateri poseg gre, bi vas lepo prosila, če mi napišete, kako se mu reče, da si lahko poiščem še kakšno informacijo o njem. Preiskala sem že teme v vašem forumu, pa ne najdem ničesar, kar bi lahko bilo podobno našemu primeru.
Za vaš trud se vam zahvaljujem. Lep pozdrav.

Spoštovani,
opravičujem se vam za pozen odgovor. Verjetno vam je do sedaj že vaš ortodont pojasnil, za kaj gre. Včasih med samim ortodontskim zdravljenjem pride do reakcije dlesni, da se le ta “poveča” ali “nabere” skupaj. Včasih to moti nadaljnje premike zob, zato jo je potrebno odstraniti oz. preoblikovati (t.i. gingivoplastika). Poseg res ni zahteven. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close