Najdi forum

Zobni aparat in bolečina

Pozdravljeni!
Zobni aparat nosim že leto in pol vendar v tem času nisem imela pretiranih bolečin, sedaj pa sem dobila elastike (gumice), ki povezujejo 3 in 6-ko. Na eni strani je bolečina nemogoča pomagam si z tabletami, ampak me skrbi ker mi večkrat močno “nabija” v 1-ki in sem že malo skeptična ali je to od aparata ali se mi je vnel kaki živec?
Hvala za odgovor.

Spoštovani,
opravičujem se za zapoznel odgovor. Verjetno ste svoje težave do sedaj že uspešno rešili, pa vendar…. Kadar na zobe apliciramo dodatno silo, ki jo v vašem primeru sprošča elastika, se lahko izrazi bolečina. Če je ta močna, kljuvajoča in ne popusti, je potrebno o tem informirati vašega ortodonta, ki bo preveril, ali je to še v mejah dopustnega ali pa je vendarle prišlo do t.i. prehodnega vnetja zobne pulpe, in ustrezno ukrepal. Vnetje zobne pulpe je redek, a možen zaplet ortodontskega zdravljenja, ki pa je običajno prehodnega značaja. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close