Najdi forum

Zataknjena celjust

Mene samo zanima kaj naj naredim ker se mi je zataknila celjust in je ne morem ze vec kot 1 uro dati v pravilno obliko ekstremno me boli in res ne vem kaj naj naredim
To se mi je ze velikokrat zgodilo samo zdaj je prvic da je tako dolgo ali ima kdo kaksno resitev prosim za odgovor

Spoštovani,
najprej vam dolgujem iskreno opravičilo, ker se je tole vprašanje nekje zataknilo…. Hkrati pa seveda upam, da ste težavo kar najhitreje rešili, saj je čas pri vsem skupaj kar pomemben dejavnik. Težko z besedami opišem postopek za t.i. repozicijo spodnje čeljustnice, je pa dobro, da vam ga pokaže vaš zobozdravnik, še posebej, če se vam to večkrat dogaja. Gre za prijem, pri katerem spodnjo čeljustnico potisnemo navzdol in navzad. To težko izvedemo sami in je lažje, če nam pri tem pomaga kdo drug. Še bolje pa je, da tako stanje preprečimo in se izogibamo močnemu odpiranju ust. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close