Najdi forum

Lingvalni aparat

Spoštovani!

3 dni nazaj sem dobila lingvalni aparat na zgornjo čeljust.. me kaj dosti ne moti kar se tiče bolečin oz. jih skoraj ni. Je pa pri govoru malo moteče, glede na to, da je za zobmi postavljen.

Zanima me ali veste približno koliko traja terapija (to ne radi povejo, čeprav vem, da je od posameznika odvisno) ter ali se kaj popravi stanje pri govoru?
Aja, zanima me še, če je kaj “hitrejši” pri premikanju zob od ostalih? 🙂

Po končani terapiji bom dobila “doživljenjsko” nošenje retainerja, ki se bo menjal včasih na leto ali pa tri, čisto odvisno (ne vem od česa 🙂 ) , tu se pa bojim, da ni kak “nateg” , ker se ga vsakič plača po 100e.

Hvala in lep pozdrav!

Če ima še kdo izkušnje z lingvalnim aparatom, lahko kaj več pove 🙂

Spoštovani,
vsa vprašanja, ki ste jih navedli, so vprašanja, na katera vam lahko najbolj natančno in verodostojno odgovori samo vaš ortodont, ki vaš primer pozna in ki je tudi načrtoval vaše zdravljenje. Tudi za splošno oceno trajanja zdravljenja je dobro vsaj približno poznati stanje v vaših ustih in cilj, ki ste si ga zadali. Ocena trajanja ortodontskega zdravljenja je vedno tudi predmet dogovora o ortodontskem zdravljenju. Prav tako je del načrta zdravljenja tudi načrtovanje vzdrževalne faze zdravljenja, tako z vidika časa kot tudi stroškov. Tudi to sodi v dogovor. Svetujem vam, da se o vsem, kar vas bega, ponovno pogovorite z vašim ortodontom, saj je za uspešen zaključek zdravljenja zelo pomembno dobro sodelovanje, to pa je mogoče samo na podlagi zaupanja, ki je med drugim pogojeno tudi z dobrimi informacijami. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close