Najdi forum

Zelo tanka dlesen

Pozdravljeni!

Danes sem opazila, da imam spodaj na predelu enk, dvojk in trojk tako zelo tanko dlesen, da se skozi njo vidijo korenine zob. Zanima me, če je to resen problem ter kako se ga znebiti?
Sicer sem pred dvema mesecema začela nositi spodnji fiksni zobni aparat, saj so zobje zaradi “nagužvanosti” bili iz linije (leva enka je bila celo za 1 zob pomaknjena nazaj). Sedaj so zobje že skoraj v liniji, vendar po novem nagnjeni naprej (namesto, da bi “gledali” navzgor, “gledajo” naprej). Lahko to vpliva na dlesen? Pregled pri ortodontu imam čez 1 mesec.

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
včasih je dlesen in kost pod njo res zelo tanka, tako da je mogoče tipati položaj korenin. V takih primerih smo ortodonti zelo previdni pri premikanju zob in temu primerno tudi načrtujemo ortodontsko zdravljenje. Prepričana sem, da je to opazil tudi vaš ortodont. Da pa boste pomirjeni, ga lahko na naslednjem obisku opozorite na vaša opažanja. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close