Najdi forum

ruvanje in premik zoba

Pozdravljeni,

imam za sabo ruvanje predkratkim, saj je bil zob zlomljen. Gre za čisto sprednji zob zgoraj levo, ta je bil zruvan in notri je bil dan implantant.
Zdaj 2 dni po ruvanju se mi zdi da je sosednji zob premaknjen malo nazaj (prej je bil bol naprej)
in imam problem, napreč pred tem sem čeljust lahko stisnila čisto skupaj v naravni položaj, zdaj ta sprednji zob moti, ne zdi se mi da je isto. Čeljust zapiram manj, na pol.. Problem je, ker so spodnji zobe tako, da grejo popolnoma pod moje zgornje, tako so bili naravno, zdaj ko je en zob premaknjen to naravno stanje ne gre več. Moti me ker čeljusti ne moram lepo dati skupaj:( Za implantant žabico itd; sem že zapravila 1200e bojim se da me po tem čaka še kakšen aparat, ki pa so baje tudi zelo dragi 🙁 jaz pa nimam denarja veliko. ali za en sprednji zob tudi rabiš fiksni aparat oz. te najdražje?
Kere so opcije? Ali zdravstveno zavarovanje (tudi dopolnilno) krije vsaj kaj pri zobnem aparatu? SE tu pa najbrž bolj splača iti v tujino, če bo potrebno. Meni je to vse tako drago, zdaj že 3 mesece delam in od plače ne ostane nič in sem zelo razočarana nad zdravstvom!

V ponedeljek grem do zobozdravnika, kjer so mi ruvali zob, da mi pojasnijo,
če se bo dalo stvar še popraviti. Zdaj bom dobila žabico, keramični zob pa šele čez
4 mesece. Vmes lahko da se mi bo sprednji zob še bolj obračal navznotri.
Nekje sem zasledila ta podatek: Implantatno podprta totalna proteza 1.510,00 € (pri meni me moti le en zob rahlo) Sploh ne vem kaj naj naredim, vse skupaj je absurdno predrago!

Prosim vas za čimbolj konkreten odgovor, kaj bi bilo možno da imam lahko nazaj normalen ugriz- zadnji zob le za polovico moti in ga sprednji ne pokrije (sprednji zgoraj se je pomaknil očitno malo nazaj), ostali ne motijo.

LP

Spoštovana,
žal vam na napisano ne znam podati prav nobenega odgovora, tudi manj jasnega ne, saj omenjate in mislim, da tudi mešate različne pojme. Včasih informacije, nabrane z vseh možnih vetrov, niso najboljša rešitev za težave. Svetujem, da vsa vaša opažanja opišete zobozdravniku, ki vas trenutno zdravi. On vam bo znal odgovoriti tudi na vsa vaša vprašanja, saj samo on pozna vaše stanje. Če boste še vedno v dvomih, svetujem, da se naročite na pregled k drugemu zobozdravniku, saj je mogoče neko koristno mnenje in nasvet podati le na podlagi natančnega kliničnega pregleda. Upam, da vam bo moj odgovor vseeno v pomoč. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close