Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Ortodont noče nadaljevati zdravljenja

Ortodont noče nadaljevati zdravljenja

Pozdravljeni!

Kaj narediti če mi ortodont noče nadaljevati zdravljenja?

Zadeva je taka: približno 2 leti nazaj sem končala z nošnjo fiksnega aparata na zgornjih zobeh. Za spodnje sem šla na rentgen približno 1 leto in pol nazaj, ker imam tudi zelo krive. Na pregled bi morala priti enkrat prejšnje leto, pa sem pozabila ker sem imela veliko problemov v tistem času. Poklicala sem jih približno 8 mesecev odkar bi mogla imeti tisti pregled. Potem pa prejšnji teden vprašam ortodontko, kdaj misli namestiti aparat na spodnje zobe? Pa mi pove da ne more, da nisem upravičena, češ če te 6 mesecev ni na spregled, da nisi upravičen??

Lahko sploh kaj naredim? Samoplačniško ne morem it, ker si 2000€ za aparat niti slučajno ne morem privoščit.

Kam naj se obrnem? Je bil kdo že v podobni situaciji?

Draga Hanna,
žal so pravila ZZZS glede ortodontskega zdravljenja glede tega jasna in eksaktna. Če pacient več kot pol leta brez opravičila zamudi dogovorjen termin kontrolnega pregleda, izgubi pravico do nadaljevanja ortodontskega zdravljenja na stroške ZZZS. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close