Najdi forum

Vestibularna ploščica

Pozdravljeni,

Hčerka je stara 11 let in je slabo leto dni v fazi ortodontskega zdravljenja. Pred tem je bila enkrat obravnavana pri pedontologu zaradi suma križnega ugriza. Takrat je dobila vestibularno ploščico, ki jo je uporabljala v skladu s takrat danimi navodili do intenzivnega izraščanja stalnih zob.

Pri ortodontski obravnavi mi je bilo razloženo, da je glede na hčerkino stanje najboljša možnost zunanji zobni aparat. Dobili smo napotke o uporabi in funkciji aparata, dogovorjeno je bilo, da bo aparat na naslednjem pregledu nameščen.
Na zadnji pregled je morala prinesti tudi vestibularno ploščico, ki sem jo omenila na enem od pregledov, in smo jo čisto po naključju imeli še doma. Ortodont se je odločil, da bo ploščica bo nadomeščala aparat in jo mora hčerka nositi po naslednjih navodilih:
– 1. teden: 1uro/dan, vsak naslednji dan se uporaba podaljša za 1 uro;
2. teden, 3. teden: 5 ur/dan;
4. teden – 4. meseca: od jutra do večera;
– od 4. meseca naprej: 24 ur/dan.

Na moje vprašanje o tem, kako naj bi otrok nosil ploščico 12 oz. 24 ur, nisem dobila odgovora, zgolj pojasnilo, da moram vztrajati v korist otroka in da je ploščica enakovredna kateremu koli aparatu in kot taka enako uporabna. Zdi se mi, da otrok te ploščice ne more nositi tako dolgo, saj z njo ne more jesti, piti, govoriti in se ukvarjati s športom, ker ne more dihati skozi usta. Ko je hčerka ploščico uporabljala, sva z njo delali vaje, nosila jo je pri mirnih dejsvnostih in v času pred spanjem. Nikoli je ni nosila več ur skupaj.
Zmedena sem tudi zaradi dejstva, da o aparatu, za katerega smo se dogovorili ni več govora in naj bi vse to odpravili s ploščico.

Lepo bi vas prosila za vaše mnenje.

Lep pozdrav!

Spoštovani,
gre za ponovljeno vprašanje, odgovor ste že dobili.
Lep pozdrav!
Stanka Herman

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close