Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Diastema in žica na sprednjih zobeh

Diastema in žica na sprednjih zobeh

Pozdravljeni,

nekaj let sem nosila fiksni zobni aparat, čeprav bi ga morala verjetno nositi še malo dlje časa. Po odstranitvi mi je ortodontija na sprednje zgornje in spodnje zobe namestila žičko. S spodnjih zob je odpadla že nekaj let nazaj, na zgornjih pa se še drži. Sem pa po odstranitvi aparata na zogrnjih zobeh opazila tudi razmak med zobmi, ki me še vedno moti. Zanima me, če je možno da ta razmak povzroča tudi žička, ker rine zobe naprej in če bi ob njeni odstranitvi razmak morda izginil (z ortodontijo nisem več v stikih).

Hvala za informacije in lep pozdrav,
Urška

Spoštovani,
žička, ki se jo po končanem aktivnem delu ortodontskega zdravljenja nalepi na notranjo stran zob, t.i. retiner, služi vzdrževanju položaja zob, ki je bil vzpostavljen z ortodontskim zdravljenjem. Žička je pasivna in ne premika zob, ampak jih le drži na mestu. Razmik med zobmi, ki ga omenjate v vašem primeru, torej ne bi smel biti posledica nalepljene žičke. Kaj je resnično botrovalu pojavu le tega, vam žal ne znam pojasniti, saj vašega primera ne poznam. Zagotovo je najbolje, da se obrnete na svojo ortodontinjo, s katero bosta zagotovo našli vzrok kot tudi ustrezno rešitev za vašo težavo. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Najlepša hvala za odgovor!

New Report

Close