Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Vprašanje glede snetja aparata predčasno

Vprašanje glede snetja aparata predčasno

Pozdravljeni,
Imam fiksni aprat na zgornjih in spodnjih zobeh, nosim ga ze 6 let. Zobje so se mi poravnali zgoraj in spodaj sedaj pa želi moja ortodontka s pomočjo elastik premakniti spodnjo čeljust nekoliko naprej da bo ugriz tak kot bi načeloma moral biti- razlika med sp in zg nekje 5mm-tako mi je rekla sama. Sama pa s tem nisem zadovoljna namreč s tem moj obraz totalno spremeni obliko in z njim nisem zadovoljna. To sem že omenila ortodontki vendar se z mano ne strinja. Ali lahko vseeno prosim da mi ga odstrani, s tem pa ne prekinem zdravljenja in pravice do nadaljnjega zdrabljenja-nadaljnih namestitev žic če se mi bodo zobje zopet kaj premaknili?

Najlepša hvala za odgovor
Nadja

Spoštovana Nadja,
glede na napisano moram povedati, da razumem tvojo ortodontko, ki želi uspešno dokončati ortodontsko obravnavo in dokončno urediti ugriz. Ta je namreč pomemben za ustrezen rezultat zdravljenja, poleg tega pa prispeva znaten delež tudi pri stabilnosti rezultata ortodontskega zdravljenja. Bojazen, da bi ti vpliv elastik bistveno spremenil izgled obraza, je povsem odveč. Če si imela že toliko časa nameščen aparat, svetujem, da vendarle še malo vztrajaš in uspešno dokončaš zadevo. V primeru predčasnega snetja aparata in nedokončanja zdravljenja po pravilih ZZZS dejansko nisi upravičena do retencijskih aparatov in nadaljnjih kontrolnih pregledov. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close