Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Brezplačen aparat z zvezdicami

Brezplačen aparat z zvezdicami

Spoštovana,
hči, stara 14. let, obiskuje ortodonta od 9. leta. Imela je snemljiv aparat, dr. je bila zadovoljna z zdravljenjem. Nazadnje pa je bilo po njenem mnenju katastrofalno (po mojem mnenju ves čas ni bilo) sprememb. Predlagala je fiksni aparat z zvezdicami za obe čeljusti. Super. Potem pa je rekla, da predlaga enega, ki je brezplačen (preko ZZV) in sicer stane 3000, vendar je potrebno puliti štirice, ter drugega, ki enako stane ZZV, jaz pa moram doplačati 700 eur v gotovini, tu pa ni potrebnega puljenja. Meni je drago, zato sem se pozanimala še pri drugih ortodontih, ki so bili soglasni, da je mladoletna, ima brezplačno zdravljenje (oz. krije zavarovalnica, pa tudi sicer je takšno zdravljenje do 2.500 eur). Hotela sem k drugemu ortodontu, kjer mi ne bo treba doplačati, pa mi osebna zbzdravnica ni dala napotnice, ker češ, da je dala že to prvo, pred leti, ki velja za vse zdravljenje pri tej ortodontki. Kako lahko pridem k drugemu ortodontu, kjer ne bo trebnega doplačila? Hvala vam!!

Spoštovani,
zamenjava ortodonta je izjemoma mogoča, vendar le na podlagi dogovora med obema ortodontoma. Stari ortodont novemu po dogovoru med njima posreduje vso dokumentacijo, vključno z napotnico. Zobozdravnik vam nove napotnice res ne more izdati. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close