Najdi forum

Pozdravljeni,

sem dekle stara 22. let. Nekaj let nazaj sem si poškodovala prvi sprednji zob. Ker je bil tako poškodovan, sem ga morala izpuliti. Ko sem se odločila za implatant sem odšla do ortodonta, ki mi je predlagal, da najprej nosim aparat, saj če mi da takoj implatant bo enica( tista, ki je bila izpuljena), veliko večja od enice zraven. Tako sem se odločila za fiksni aparat. Ortodont mi je rekel, da bom aparat nosila priblizno 2leti in pol, vendar sem ga dala prejšni teden po letu in pol dol. Sam mi je predlagal, da bi mi raje dal mostiček, saj sem za implatant nekoliko premlada, in mi gre vrjetno bolj za estetki videz. Tako mi je še isti dan naredil mostiček oziroma sedaj imam še improvizacijo.. Sedaj pa nisem zadovoljnja z zobmi, saj so vsi zobje pomakneni bolj desno. Ko se nasmejim linija zob oziroma prvih dveh enic ni v linijji z mojim nosom. Ko sem mu to povedala, je rekel, da imam jaz zobe v celjusti poravnanem vendar je moj nos bolj zamaknjen. Tudi ko mi je pokazal kje je linija mojih zob z ustnico je bila res natančna.

Moje vprašanje je ali se nebi dalo zobe z aparatom naravnati bolj levo, kljub temu, da ne bi bile tako v razmerju z ustnicami, vendar ko bi se nasmejala bi bili zobje v čisti liniji.

Zelo me skrbi saj je to bil samoplacnisko, z videzom pa res nisem zadovolnja.

Spoštovana,
zelo mi je žal, da z rezultatom niste zadovoljni, vendar vam brez pregleda kaj konkretnega in spodbudnega res ne morem svetovati. Če ste s svojim ortodontom izčrpali vse možnosti, je morda dobro, če se obrnete po drugo mnenje na drugega ortodonta in ugotovite ali se da še kaj storiti ali je dejansko rezultat optimalen. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close