Najdi forum

Fiksni zobni aparat

Pozdravljeni,
imam vprašanje glede fiksnega aparata ki sem ga dobila pred dvema tednoma (samo zgoraj). Zobje so se mi začeli hitro prestavljati, moj ugriz je popolnoma drugačen.
Aparat sem dobila samo zaradi trojke ki mi je izrastla kar precej previsoko nad drugimi zobmi. Sedaj pa se mi ta trojka vedno bolj naslanja na dvojko, in zobje na desni strani so se mi prestavili vsi bol navznoter le zadnji je ostal kot je bil, moj ugriz sedaj je zelo grozen.
Zanima me če je to normalno da se tako zelo vse skupaj spremeni in se potem popravi ali je potreben predčasen obisk pri ortodontu, saj sem naročena komaj julija.
Hvala za odgovore in lep dan!

Pozdravljeni,
dogajanje, ki ga opisujete, je precej običajno. Tekom ortodontskega zdravljenja se namreč zobje premikajo iz nepravilnega v pravilen položaj in med tem prihaja tudi do stanj, ki so pravzaprav slabša od začetnega. To je neobhodno, a na srečo prehodno stanje. Zato le brez skrbi. Do konca zdravljenja bo vse postavljeno tako, kot mora biti. Če pa je skrb vseeno prevelika, je najbolje, da pokličete svojega ortodonta in mu opišete svoje pomisleke. Prepričana sem, da vas bo pomiril. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

Pozdravljeni.
Stara sem 18 let in ko sem bila majhna mi mlecni zob ni izpadel, zobozdravnica pa ga ni hotela izpuliti in imam zdaj zaradi tega zobu 1 in 2 na desni strani zgoraj krivi. Ortodontinja me je ko sem pri 14 vprasala ali mi pripada aparat zelo grdo nadrla da zaradi 2 krivih zob ne bo iskala tock za aparat, tako da po tistem pregledu nisem vec sla v ortodontsko ordinacijo. Zanima pa me ce sem zdaj sploh se upravicena do zastonj aparata (ker sem ze 18) in ali je sploh kaksna moznost, da bom,ce grem h ortodontu, odbila aparat. Moji zobje so po mnenju mojega zobozdravnika perfeltni,ugriz imam tudi odlicen,le sprednja dva zoba me motita zaradi estetkega videza.
Hvala za vas odgovor in lp
Tina

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Tina,
žal zgolj položajna nepravilnost dveh zob res ni dovolj obsežna nepravilnost, da bi ortodontsko zdravljenje krila zavarovalnica. Tako sta očitno ocenila tudi tvoj ortodont in tvoj zobozdravnik. Če te stanje res moti, se lahko obrneš na samoplačniško ortodontsko ambulanto. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close