Najdi forum

Retencijski aparat

Lep pozdrav.

Poleti bom po petih letih snel fiksni zobni aparat. Zdaj mam pa naslednji problem….Moj ortodont ne namešča t.i retencijskega loka, češ, da ima s tem slabe izkušnje in mi misli dati snemljiv aparat(takšnega kot sem ga imel ži pred fisknim). Ampak koliko sprašujem prijatelje, ki so imeli bodisi enega bodisi drugega, mi vsi priporočajo lok, ker se je tistim ki so imeli snemljiv aparat stanje poslabšalo.

Ali mi ta lok pripada, če bi se odločil zanj? In če mi ga namesti drug ortodont(kar bi mi ga v tem primeru moral, ker hočem imeti lok) bilo to zastonj(zdravstveno zavarovanje) ?

Hvala za odgovore in lp!

Dragi Žiga,
aktivnemu delu ortodontskega zdravljenja sledi t.i. obdobje retencije, ki je ravno tako pomemben del ortodontskega zdravljenja. Zato mora biti enako skrbno načrtovano, pacient pa se mora ravno tako dosledno držati vseh navodil ortodonta. Kakšen aparat bo uporabljen za vzdrževanje, je odvisno od več dejavnikov. Svetujem, da se o tem pogovoriš z ortodontom. Prepričana sem, da bosta skupaj izbrala optimalen aparat. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close