Najdi forum

Rme pri 7 letnici

Pozdravljeni,

hčerka je včeraj dobila RME aparat zaradi križnega griza. Orodont mi je povedal, da ga moramo vsak večer in vsako jutro za en obrat (ne cel krog, temveč samo, da pride luknjica od zadaj naprej; verjetno je to pol kroga?) priviti, potem pa mi na hitro povedal še, da morava v 14 dneh doseči 8mm (se mi zdi?). Takrat se mi je zdelo, da mi je vse jasno, ko pa sem doma začela razmišljati, pa sem ugotovila, da to ni potem vsak dan 1 mm (1mm je verjetno en poln krog – premik za dve luknjici)?

Mi morda znate pomagati pri tej “matematiki”? 🙂 Je tako “privijanje” tudi sicer v praksi ali se prilagaja posamezniku?

Zanima me tudi ali je normalno, da pri obratu vijaka deklica zajamra, da jo zaboli v obraznem predelu glave (čez kratek čas se bolečina umiri) in kako učinkoviti sploh so tovrstni aparati?

Hvala za Vaše odgovore v naprej.

Lep pozdrav, T.

Spoštovani,
opravičujem se za zamudo pri odgovoru. Verjamem, da ste dilemo že rešili. Pa vendar želim na tem mestu poudariti, da se ob vsaki nejasnosti obrnite na svojega ortodonta, saj je za uspešen rezultat zdravljenja neobhodno potrebno dosledno upoštevanje navodil. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close