Najdi forum

Retencijska faza

Pozdravljeni!

Sam nosim fiksni zobni aparat že tri leta in moj ortodont mi je že kar nekajkrat rekel, da je čas, da mi ga sname. Vendar je do sedaj ta datum vedno prestavljal. Ker sem se preselil, ortodonta nisem obiskal že več kot pol leta. Zavedam se, da bo moje zdravljenje od sedaj naprej samoplačniško zaradi kršenja pogodbe. Zanima me ali lahko prekinem zdravljenje (oziroma ortodonta prosim, da mi sname aparat in prične z retencijsko fazo) na lastno željo. Zanima me tudi ali bom moral ta “prvi obisk” po pretečenem polletnem obdobju plačati. Vrjetno se ob takih trenutkih naredi celoten plan zdravljenja in predračun?

Je že kdo imel tako izkušnjo?

Pa preden me napadete, da sem neodogovren, bi rad povedal, da se zavedam svoje napake in da sem do sedaj ortodonta obiskoval redno, prav tako nisem imel težav z ustno higijeno (ortodont, osebni zobozdravnik in študentski zobozdravnik so z mojo zobno higijeno zelo zadovoljni). Torej ortodonta nisem obiskal samo zaradi selitve, kar pa sem mu nažalost pozabil javit.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Pozdravljen,
opravičujem se za zamudo pri odgovoru in upam, da si odgovor poiskal kar pri svojem ortodontu in da sta tvojo zagato že uspešno rešila. V podobnih primerih pa vedno svetujem, da se je o takih zagatah najbolje pogovoriti s svojim ortodontom in v dani situaciji poiskati najboljšo rešitev. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close