Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija Presledek med zobmi(diastema)

Presledek med zobmi(diastema)

Zivjo.Imam en problem.Stara sem 14 let in ze od vedno imam preseledek med zgornjimi zobmi se posebej med prvima.Presledka je prb. za 1,5mm in me zelo moti ker je zelo grdo.Zaradi tega sem zacela hoditi tudi ortodontu.Hodim ze kako leto,a se nisem dobila aparata kot sem pricakovala.Ze trikrat sem dala odtise in ortodontinja pravi da nisem nabrala dovolj tock in da je z mojim ugirzom vse uredu.Povedala sem ji tudi da ugriz ni to kar me moti,ampak preseledek med zobmi.Rekla je da ne bom dobila aparata,tudi ce bi sla k katerim drugim ortodontom tudi ce bi placala.Zdaj nevem kaj naj naredim,ker me ta preseledek zelooo moti.Prosim pomagajte!!

Pozdravljena,
presledek, ki ga opisuješ, res ni dovolj obsežna nepravilnost, da bi zdravljenje le te krila zavarovalnica. Taka so pač pravila. Vedno pa je možno vsako, tudi majhno nepravilnost, zdraviti samoplačniško. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close