Najdi forum

Zobni aparat in vnete dlesni

Pozdrav.
Potrebujem nasvete. Imam krive zobe, zato seveda zgornji naslov. Zadnje 4 mesece imam vnete dlesni. En cas je boljse, potem se poslabsa.

Koraki katere sem do sedaj naredil so:
1.) Septembra opravil ciscenje zob
2.) Izpiram zobe z Chlorhexamed® (zivim v Avstriji in tu je baje tole top zadeva)
3.) Glede na zgornjo tocko, bi mi moralo biti boljse, ampak ni

Zdravnica pravi, da ker imam krive zobe pride do vnetja, ker nemorem te dele pravilno scetkati. Najbrz bo ze drzalo, saj je res na teh mestih ze po 4 mesecih okrog in okrog belo.

Bil sem tudi pri ortodontu, ki je do sedaj naredil:
1.) Ortodonski pregled
2.) Odtis
3.) Slikal pri ortopanu

Problem? V Avstriji je zobni apart cc 6000€, v Sloveniji tudi ni kaj boljse, zato sem se po priporocilih prijateljev odlocil za BiH. Zadeva je seveda logisticno malo zahtevna, ampak na koncu bom placal za vec kot polovico manj.

Tisto kar me bolj skrbi so vnete dlesni. Na take dlesni najbrz ne bo mogoce dajati aparat gor? Zdej ali je to vnetje hudo ali ne nevem povedati. Okrog krivih zob se seveda ustvarjajo zepki (kar je ze najbrz dokaj hudo). Pri zgornjih zobeh mi se je zobno meso tudi gor povleklo.

Sedaj sem v skrbeh glede zobnega mesa, ker se je toliko gor povleklo. Kako bom sploh potem resil zadevo?

Vzrok vnetih dlesni naj bi bili krivi zobje, a da bi to resil (torej z zobnim aparatom) moram najprej imeti dlesni zdrave.

Prosim za nasvete? Malo sem ze obupan in v stresu.

Spoštovani Hernes,
zdravi zobje in zdrave dlesni so predpogoj za začetek ortodontskega zdravljenja. Nameščanje aparata v usta, kjer je prisotno vnetje, kakršnega opisuješ, lahko ocenimo kot strokovno napako. Po napisanem ocenjujem, da si v čiščenje zob vložil že kar nekaj truda. Morda bi bil smiselen tudi obisk ustnega higienika, ki bi ti pomagal z dodatnimi nasveti. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close