Najdi forum

Pozdravljeni,

zanima me, če je potrebno pred ortodontskim zdravljenjem podpisat kakšno pogodbo, v kateri naj bi bil dogovorjen čas zdravljenja (vključno s časovnim odstopanjem) in cena zdravljenja kot je v navadi za bilo katero storitev?
Naj povem moj primer:
fiksni aparat imam že 5 let, v tem času zdravljenja ni pričakovanih rezultatov (isto stvar – torej premik zob smo delali 4x- brez rezultatov), nazadnje smo ugotovili, da imam resorpcijo 5 zob. Ortopan sem naredila na podlagi drugega mnenja po komaj po 5 letih.
V tem primeru kdo nosi odgovornost “nerezultatov” in uničenje zobne korenine?
Sem samoplačnik.

Hvala za odgovor.
Lp

Spoštovana ga. Barbara,
pred začetkom ortodontskega zdravljenja pacient in ortodont podpišeta dogovor o ortodontskem zdravljenju, ki zajema načrt ortodntske obravnave, izbiro aparatov, okviren časovni okvir in seveda ceno zdravljenja. Pri vsakem zdravljenju, in tako tudi pri ortodontskem, so možni zapleti zdravljenja. Eden takih je lahko tudi resorpcija zobnih korenin. Ta je v manjšem obsegu celo zelo pogosta, včasih pa lahko pride tudi do obsežnejše resorpcije. Ali gre le za zaplet pri zdravljenju ali pa je resorpcija posledica neustreznega zdravljenja, je na tem mestu nemogoče soditi, pa tudi sicer je to ločnico zelo težko potegniti. Pogovor z vašim ortodontom ali pa drugo mnenje bo na tem mestu zagotovo delno razsvetlilo situacijo. Srečno!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close