Najdi forum

Ponovna namestitev

Pozdravljeni,

stara sem 18 let in maja letošnjega leta mi je zdravnica po dobrih dveh letih in pol odstranila fiksni zobni aparat na zgornji čeljusti, in sicer na mojo željo. Na spodnji čeljusti imam predviden rok snemanja nekje na začetku naslednjega leta. Kakor sem rekla, je bil aparat odstranjen na mojo željo, saj se mi je zdelo, da je situacija zob zadovoljiva. V zadnjih mesecih pa vedno bolj opažam, da bi se stvari dale še izboljšati (zdi se mi tudi, da se situacija slabša) in zato me zanima, če je ponovna namestitev možna in koliko, če ja, bi me to stalo? Najverjetneje bi bilo za obdobje krajše od enega leta. Trenutno imam nameščene žičke in uporabljam snemljiv aparat za ohranjanje stanja.

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljena,
vsa ta vprašanja boš morala rešiti pri svojemu ortodontu. Načeloma pa je tako, da v primeru odstranitve aparata na pacientovo zahtevo stroškov ponovne namestitve le tega zavarovalnica ne krije. Lep pozdrav!

****************************************** Stanka Herman, dr. dent. med. spec. za čeljustno in zobno ortopedijo http://www.ortodont.info/

New Report

Close