Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija epigastrična kila?

epigastrična kila?

Pozdravljeni. Stara sem 40 let, dvakrat rodila s CR, se vsakič prekomerno zredila, skratka zdaj uspešno hujšam, beležim že -20 kg, še vedno pa imam 15 kg preveč. Bolj ko hujšam, bolj je trebuh izrazit in sicer tako, da v stoje zgledam kot noseča. Seveda se zavedam, da sem debela in da bom s hujšanjem trebuh še zmanjšala. Zanima pa me naslednje. Ko ležim, je trebuh dokaj raven, sploh v predelu želodca je bolj vdrt in se poznata rebrna loka, ko pa zg. trup rahlo dvignem, pa se vzdolžno od prsnice do popka in malo čez naredi izbočena “štruca”. Je možno, da gre za razmik trebušnih mišic (diastaza) ali epigastrično kilo? Če gre za to, ali se operira, tudi če sem še debela ? Ali moram najprej shujšati? Pri vadbi me namreč precej boli, trebušnjakov sploh ne delam, pri teku pa si oblečem steznik, ki sem ga dobila po carskem rezu, saj se samo tako izognem bolečinam.Najlepša hvala za vaš cenjeni odgovor.

Spoštovani, postavili ste najverjetnejšo diagnozo, ker pa diastaza praviloma ne boli, vseeno potrebujete pregled, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close