Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija po operaciji kile

po operaciji kile

Zdravo!

Letos 1. marca sem bil operiran za ingvinalno recidivno kilo (vstavili so mi mrežico). Star sem 22 let, kilo pa sem že enkrat imel (še kot otrok/dojenček). 3. teden po operaciji sem bil na pregledu pri kirurgu in je rekel, da se je rana lepo zacelila in je vse ok. Že od operacije pa opažam, da mi je ostala rahla oteklina (prej sem na tistem mestu imel za oreh veliko bulo) in me še vedno peče ob kihanju (prav tako tudi, če se dalj časa smejem ali bolj zakašljam). Tudi koža mi je na tistem mestu še “mravljinčasta”.

Zanima me, ali je oteklina in pekoč občutek (pri kihanju) normalno 8 mesecev po operaciji, ali bi lahko šlo za ponovitev kile in bi moral obiskati zdravnika?

Spoštovani,
najbolje, da opravite kontrolni pregled pri operaterju, verjetno pa potrebujete prej napotnico osebnega zdravnika, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni, v ponedeljek imam operacijo kile in me zanima po kolikem času je telo pripravljeno na premike. V nedeljo (po 6ih dneh) namreč odpotujem v ZDA na simpozij in me zanima ali so potrebne kakšne posebne indikacije glede na to, da je pot z letalom dolga okoli 10 ur.
Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close