Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija dimeljska kila pri 7 letnem sinu

dimeljska kila pri 7 letnem sinu

LEP POZDRAV,

zanimam se za svojega 7 letnega sina pri katerem sem opazila v predelu dimelj izboklino,šla sva k zdravnku in tudi v bolnico,kjer je bilo ugotovljeno ,da gre za dimeljsko kilo,ki jo je potrebno operirati,smo se pa odločili,da bi ta poseg naredili spomladi,zanima me kako ta operacija poteka (ali ga uspavajo za operacijo, je operacija nevarna, kakšno je okrevanje po njej oz.kako dolgo še mora ostati po operaciji v bolnici ),predvsem pa me zanima ali je lahko v tem času do operacije telesno aktiven,obiskuje namreč nogomet in karate?

Hvala za vaš trud in lp.

Petra

Spoštovana, postavljate številna vprašanja, najboljše odgovore pa bi dobila od kirurga, ki je dečka pregledal, na nekatera vprašanja pa po operaciji ob odpustu.
Če dečka kila ne ovira lahko načeloma opravlja vse aktivnosti, kilo je potrebno vsakodnevno večkrat reponirati. Počitek po operaciji načeloma do pol leta, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close