Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija žolčni kamen

žolčni kamen

spoštovani

ne pišem zase… ampak kolikor sem uspela prebrati pri žolčnem kamnu velikosti 2 cm pride v poštev laparoskopska op.

zanima pa me sledeče:
-pacient nima težav – pridobi pri osebnem zdravniku napotnico in se naroči na operacijo (čakalna doba cca 2 meseca) ?
-cena samoplačlniškega posega in čakalna doba v tem primeru

najlepša hvala za odgovor in lep vikend
aleksandra

Čakalna doba v Lj. cca 2 meseca, drugje po slo več..
samoplačnisko v Kirurškem sanatoriju okoli 1400 E (014779422), KC Lj., 1800 E, seveda sama preverite cene..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Bom kar nadaljevala v tej temi. Zadnjih 10 dni imam redne napade hudih bolečin, dvakrat sem morala po injekcijo, sicer pa bolečine trajajo 3-4 ure. Bruham tudi, vse ostalo ok (nisem zlatenična). Tudi če zelo pazim, kaj jem, dobim napad. Danes sem bila na UZ, na izvidu piše: zgoščen žolč in zelo drobni konkrementi v žolčniku. Kaj to pomeni? Rada bi šla čimprej na operacijo, ker so bolečine res prehude.

Ali lahko s tem izvidom in mojimi trenutnimi težavami pričakujem, da bom kmalu sprejeta na operacijo in kakšen je običajno ta rok čakanja za takšne primere?

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, operacijo se opravi čim prej, potreben pa je pregled pri kirurgu z vsemi izvidi.
Pričakujete lahko pogoste napade. Pri drobnih kamnih se situacija lahko poslabša v smislu zlatenice in pankreatitisa, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,

pred enim tednom so mi na ultrazvoku trebuha odkrili drobne žolčne kamne in morala bom na operacijo, vendar se še nisem naročila. Že 3 leta pa jemljem kontracepcijske tabletke Yarina, drugih zdravil ne jemljem. Zanima me, ali je res potrebno pred operacijo prenehati z jemanjem tabletk?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana,
tablete lahko jemljete tudi v obdobju okoli operacije,lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Že 2 dni me zbada pod desnimi rebri. Bolečina je zaenkrat znosna vendar neprijetna. Bruham ne, imam pa konstantni občutek slabosti. Bojim se žolčnih kamnov. Imam prekomerno telesno težo, stara sem 29 let in žolčne kamne v družini (mama, stric in njina mama so bili operirani, očetova mama jih ni dala odstranit in je umrla od raka na žolčniku).
So to težave z žolčnikom ali je kaj drugega?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor!

New Report

Close