Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Bolečine v spodnjem delu trebuha – levo

Bolečine v spodnjem delu trebuha – levo

Pozdravljeni

Zadnjih nekaj let (3-4) me vsake toliko (interval 3-4mesece) boli v levem spodnjem trebuhu, bi rekel kot je slepič, le na drugi stani in mogoče kakšen palec višje. Običajno bolečina ni neznosna in pojenja drugi dan.
Skoraj točno lahko otipam mesto bolečine. Bil sem tudi že na Ultrazvoku spodnjega dela trebuha, pa zdravnik razen tega, da me je okaral zaradi debelosti ni ugotovil ničesar. Tudi Svitova akcija pregleda blata je negativna ispred dveh treh mesecev. Imam sicer probleme s hemoroidi.
Sedaj me boli že tretji dan, pa bolečina je močna. V ustih imam tisti čudni okus, ko se te loteva bolezen, Kaj bi me lahko to bolelo in kako na j ukrepam.
Hvala za odgovor. LP

Spoštovani,
lahko bi šlo za divertikulitis, v akutnem stanju se ugotovi z krvnimi izvidi in UZ pregledom, kasneje se opravi se kolonoskopija, v akutni fazi se zdravi z antibiotiki, če to ni uspešno pa z operacijo.
seveda bi lahko slo tudi za kaj drugega, uroinfekt (sladkorni bolnik?)..? lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close