Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Trebušne mišice po operaciji

Trebušne mišice po operaciji

Pozdravljeni
Najprej se opravičujem,če pišem na napačen forum.
Imam paraparezo od rojstva(oblika paraplegije ampak hodim z berglami)
Namreč v obdobju 5 mesecev sem bil zaradi težav z mehurjem 2x operiran.
Septembra leta 2010 sem bil 1 operiran urolog me je odprl od popka do sečne kosti in mi oblikoval nov mehur zaradi težavne operacije sem moral 6 tednov nositi ledvični pas pri premikanju po priporočilu urologa.
Letos januarja sem bil zopet operiran zaradi manjše težave v mehurju vendar imam spet prerezan trebuh od popka do sečne kosti in spet imam prerezane mišice in spet moram nositi ledvični pas 6 tednov po priporočolu urologa.
Zanima pa me tole:
Ali bosta ti 2 operaciji pustili kakšne posedice na mojih mišicah in ali je bilo sploh pametno iti na 2 operaciji trebuha v tako kratkem času oziroma koliko časa se celijo mišice v trebuhu na splošno?
Po prvi operaciji nisem čutil nobenih posledic po 6 tednih oziroma sem se na splošno premikal isto kot pred operacijo.

Spoštovani, kot opisujete operaciji sta bili obe nujno potrebni. pristop kot ga opisujete ne poskoduje misic. prereze se le vezivno tkivo med misicami trebusne stene. priporocam, da ste pazljiv pri napenjanju trebusne stene ob dnevnih aktivnostih in predvsem odvajanju, vsaj 6 mesecev, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close