Najdi forum

popek

Sin je star 3 leta in pol. Že od rojstva ima izbočen popek v velikosti češnje.
Svetovali so mi prevez z gazo, mikroporjem, z gumbkom… torej nekaj kar bi popek porinilo notri.
Ni šlo. Še vedno je izbočen. Pediatrinja pravi, da takšen pač je, vsi imamo različne popke. Nek drug pediater je takoj dejal da je to popkovna kila.

Fantek je zdrav, prebavo ima urejeno.
Upam, da je z popkom vse v redu, me pa vseeno moti vsaj na pogled. Večina nas le nima tako izbočenega, če ne prej ko bo v puberteti mu bo morda neprijetno. Že zdaj, ko je nagec kdo vpraša zakaj ima tak popek.

Prosim za pomoč ali se lahko naredi kaj, da popek ne bi bil izbočen.
Hvala za odgovor.

Spoštovana,
najprej bi moral točno vedeti zakaj gre (lahko je kila, lahko ostanek omphaloenteričnega duktusa, morda cista, lahko je pa pač tak popek).
Z otroško krg se ukvarjajo le v KC Ljubljana, opravite pregled pri krg morda se UZ…lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani,
sin je star 16 let, in je pred nekaj dnevi opazil krvavitev iz popka, povedal mi je kasneje, tako da ne vem za kakšno krvavitev gre-najbrž ne za močno ampak zgolj za kakšen izcedek, vendar me vseeno skrb :(, ali je lahko kaj hudo narobe, oz. je nujen pregled pri zdravniku?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,
poglejte v popek, če ni vidno nič ali le morda hrastica, potem ne rabite ukrepati.
Če se krvavitev ali izcedek pojavita ponovno, obiščite zdraavnika, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close