Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija biopsija slepiča

biopsija slepiča

Spoštovani,

zanima me, ali je običajno, da se laparoskopsko odstranjen slepič po posegu pošlje na biopsijo. Če ne, me zanima, v katerih primerih se kirurg za to odloči?

Spoštovana,
najverjetneje je bil slepič zadebeljen, akutno ali kronično vnetno spremenjen in je to povsem običajno.
Nekateri krg oddelki pa vse odstranjene slepiče pošljejo na histološki pregled, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani,

Moje vprašanje se navezuje na zgornjo temo.
Zanima me, če veste kakšna je trenutna praksa glede histoloških preiskav odstranjenega slepiča na kirurškem oddelku Pediatrične klinike v Ljubljani.
13 letni sin je bil operiran v petek, iz zapisa v kartoteki je razvidno, da je bil vzorec poslan na histološko preiskavo.
Ali me mora skrbeti? Hvaležna vam bom za odgovor.

Lepo pozdravljeni.

Andreja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, načeloma naj bi se vsa odstranjena tkiva in organi pošiljali na histološki pregled. Če pa bi obstajal sum na določeno patologijo na podlagi videnega med operacijo, pa bi vas o tem sigurno že obvestili, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni
Zanima me koliko časa trajajo bolečine pri kroničnem vnetju slepiča? Zdravljenje je potekalo 7 dni v bolnici, kjer sem prejemal antibiotke. Bolečine še niso izginile. Bolečine so bolj izrazite popoldne. Zjutraj jih praktično ni. Skrbi me, da bi prišlo do akutnega vnetja in do predrtja slepiča. Zdravniki v bolnišnici mi niso znali svetovati ali je v mojem primeru operacija nujna ali ne. Zato se za operacijo nisem odločil. Moje vprašanje je ali se lahko vnetje poslabša? Glede na izkušnje ki jih imate v koliko primerih so pacienti, ki so bili zdravljeni z antibiotki prišli nazaj na operacijo. Kako se je najbolje preventivno izogniti vnetju slepiča? Ima kdo kakšne izkušnje s tem. hvala za odgovor.

Spoštovana, pomembno je, da se vnetje umiri do konca, kar lahko ugotovimo tudi z pregledom krvi.
Vprimeru, da se tezave nadaljujejo ali ponavljajo pa priporočamo tudi operacijo, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close