Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija leto po operaciji žolča, ponovno napadi bolečin

leto po operaciji žolča, ponovno napadi bolečin

Pozdravljeni,

Pred enim letom so mi odstranili žolčnik. Pred parimi dnevi pa sem ponovno imela napad bolečin. Bolečina se je začela na hrbtu, nato pa me je močno bolelo v predelu žličke. Razlika od prejšnič je v tem, da sem takrat imela močne napade bolečin, ki so po nekaj časa popustili, sedaj pa bolečina, ki je manjša, ne popusti. Trenutno jem samo banane, kremne zelenjevne juhe, albert kekske in pijem kamilice. Bolečina se je zelo zmanjšala, čutim pa jo na otip pod desnim rebrom. Kaj bi to lahko bilo? So to lahko kamni v žolčevodu ali je bakerija ali kaj drugega? Problem je tudi v tem, da se zdravim za neplodnost in naj bi šla januarja ponovno v postopek. Skrbi me, če bi v takem stanju (kamni) prišlo do zanositve. Kaj se zgodi z nosečnico, če ima žolčne kamne. Glede na mojo starost (skoraj 39 let), ne bi rada postopka prestavljala.
Ali v primeru, da gre za kamne, obstaja še kakšno zdravljenje poleg operacije?

lep pozdrav

Spoštovana,
bolj verjetno je, da gre za želodčne težave. Zelo redko so možni kamni v žolčevodih, v tem primeru bi opazili rumeno kožo in sluznice.
Diagnoza se lahko hitro postavi z UZ pregledom in kontrolo izvidov.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close