Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija kaj pomenijo te bolečine?

kaj pomenijo te bolečine?

Spoštovanidr!

Ali je lahko ta bolečina pod rebri kakšno hujše obolenje želodca? Prebavo imam redno,ne vidim kakšnih sprememb na blatu.Boli me vsak dan,kljub temu,da jemljem ranital 150 mg.Tudi apetit imam dober,ne hujšam.K dr.. mi je nerodno,ker trdi,da imam nevralgično bolečino.Imela sem 13 terapij akupunkture v LJ v protibolečinski amb.,kakšnega izboljšanja ne občutim.Na gastroskopijo sem naročena konec septembra,čeprav sem bila februarja letos.Je smiselno opravit še enkrat?
Za vaše mnenje najlepša hvala.

Spoštovana, smiselno bi bilo narediti se UZ trebuha (bolecina pod desnim rebrnim lokom je lahko znak žolčnih kamnov). Za zdravljenje želodca pa so na voljo tudi močnejši zaviralci izločanja kisline, morda gre tudi za želodčno bakterijo – Helicobacter Pylori..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani dr!

Hvala za odgovor.Pozabila sem Vam povedati,da me boli pod levim rebrnim lokom,da sem žolčne kamne operirala pred 30 leti.Opravila sem UZ trebuha lani junija in ponovno letos marca.Minimalno povečana steatotičnaj jetra ostalo o.k.Tudi kolonoskopijo sem opravila lani julija b.p.Na gastroskopiji letos februarja so mi ugotovili hiatalno kilo in kronični gastritis.Mene pa boli vsak dan pod rebri ,levo.Bolečina se širi v hrbet.Pod rebri imam,saj meni se tako zdi oteklino.Vsak dan znova in znova se bojujem z bolečino,dr.pravi,da so vsi izvidi neg in da bolečina izvira iz hrbtenice.Ne vem kaj naj storim.Lepo prosim,če mi podate svoje mnenje za katerega Vam bom zelo hvaležna.Stara sem 55 let.
Lep pozdrav in najlepša hvala.

glede na ‘oteklino’ in op v preteklosti, bi bilo za izključiti se postoperativno kilo. Sicer se strinjam glede možnega izvora iz hrbtenice, seveda pa je možen tudi želodec..diagnostično je možno opraviti se slikanje s CT ali MRI..LP

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close