Najdi forum

operacija

Pozdravljeni!

V roku enega meseca me čaka operacija žolčnih kamnov. Rečeno mi je bilo,da je to klasična operacija z narkozo.
V vsem šoku sem pozabila povprašati koliko časa bom v bolnici in ali je operacija tisti dan,ko si naročen?

In še kako je s tem, ker imam astmo ?

Prosim za vaš odgovor!

Hvala.

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Spoštovana, ponavadi se operacija žolčnih kamnov začne laparoskopsko in je seveda v splošni narkozi. Verjetno boste opravila še pregled pri anesteziologu, ki mora seveda biti seznanjen z vašo boleznijo. V primeru, da operacija poteka laparoskopsko, ostanete v bolnoci od 1-3 dni..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Pred dobrima dvema tednoma sem bila laparoskopsko operirana (žolčnik). 10 dni kasneje so mi odstranili šive in vse lepo celi, pazim pri hrani-strogo se držim diete..v glavnem vse je OK. Ko sem šla na odvzem šivov, me je osebni zdravnik na hitro pogledal in rekel da so za odstranit, nato pa šel iz ambulante, tako da ga nisem mogla vprašati vse kar me zanima.
Ker se precej ukvarjam s športom, me zanima koliko časa priporočate, da ne tečem, hodim na hitre sprehode, delam trebušnjakov in drugih vaj za telo (vem da se sedaj ne smem naprezati-ampak koliko časa)? Še sedaj pazim, da po ranah ne teče veliko vode med tuširanjem. Koliko časa se ni dobro tuširati z milom na teh predelih?
Pa še nekaj (mogoče bo zvenelo čudno, vendar me zanima), kako je s spolnimi odnosi? Koliko časa naj s partnerjem še počakava?

Že v naprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor!
Lep pozdrav,
Sara

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,
Do tri mesece se izogibajte sunkovitemu napenjanju trebušnih mišic (kot pri kašlju), sicer pa lahko izvajate vse običajne, tudi športne in ostale aktivnosti, seveda pa ne do skrajnih mej.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close