Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Žolčni kamni in pregled krvi

Žolčni kamni in pregled krvi

Imel sem službeni pregled pri zdravniku. Tri dni pred tem sem imel napad, kakor se je kasneje po ultra zvoku izkazalo, zaradi žolčnih kamnov. Stena žolčnika je imela 5 mm, kar naj bi kazalo na vnetje. Največji kamen ima 24 mm.

Na službenem pregledu so mi odvzeli kri. Imam povečan holesterol 5,79mmol/L ter ALT=1,48, AST=0,60 in gama GT=0,94. Vrednosti so nekoliko previsoke.

Zanima me, ali je pregled krvi le tri dni po napadu žolčnih kamnov merodajen in pokaže realne rezultate?

Zdravnik mi je priporočal alkoholno abstinenco. Pijem res zelo malo, tu pa tam kakšno pivo ali kozarec vina. Žganega nikoli. Čez mesec dni se poročim in vseeno si težko predstavljam, da ne bi spil malo več kot ponavadi. Tu je še fantovščina, kjer me bo deset teroristov skušalo čim bolj napiti. Lahko dve alkoholno neabstinenčni noči hudo slabo vplivajo na moje zdravje?

Verjetno bom opravil kirurški poseg odstranitve žolčnih kamnov. Ali to lahko vpliva na krvno sliko?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Spoštovani, res niste v situaciji, ki bi vam jo zavidal. Prepričan pa sem, da so vaši rezultati jetrnih testov povišani zaradi napada, ki ste ga imeli tri dni pred tem. Sedaj je zelo pomembna žolčna dieta, vnetje se mora pomiriti! Prijatelji naj vam dajo malo popusta, saj vas pretiravanje lahko hitro pripelje do novega napada in morda boste končali v bolnišnici namesto na poroki..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close