Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija ingvinalna kila

ingvinalna kila

Pozdravljeni!
Danes so nam v posvetovalnici, pri našem 3 tedne starem fantku, postavili sum na ingvinalno kilo obojestransko. Dobili smo napotnico za abdominalnega krg. Zanima me ali je pri tako majhnem otročku možno kilo potisniti nazaj ali je nujna operacija? Kako zahteven je tak poseg? Operirajo oboje hkrati? Delajo to v splošni anesteziji? Koliko časa je tak otroček hospitaliziran?
Je možno, da se ta kila popravi sama od sebe:)
Našega otročka zelo zelo mučijo tudi plini….v njegovi plenički ropota huje kot pri kakšnem odraslem… danes je zdravnica komentirala, da ima v trebuščku zelo veliko zraka…zakaj pride do tega?
Zdej sem vam natrosila cel kup vprašanj:))
hvala in lp
Tina

Spoštovana!
Otroke v tej starosti operirajo le v KC Ljubljana. S kirurgom se boste dogovorili glede termina operacije, verjetno na obeh straneh istočasno (nekatere podrobnosti so odvisne od dejanskega stanja; velikosti kil, možnosti vkleščenja itn..). Operacija bo verjetno čez nekaj mesecev, dobili boste navodila za repozicijo kil v primeru vkleščenja…Operacija za otroka ni zelo zahtevna, saj je potrebno postaviti le nekaj šivov na predel oslabljene trebušne stene. Otrok okreva v tednu ali dveh.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Stara sem 23 let in imam sledeči problem. Že nekaj časa nazaj sem na levi strani dimelj zatipala približno 1,5 cm dolgo bulico, ki je neboleča in bolj trda kot mehka. Sprva sem mislila, da je bezgavka, vendar to očitno ni, ker se velikost bulice čez dan spreminja. Zjutraj, ko vstanem bulice skorajda ni; ko pa se začnem gibati, se bulica zopet poveča.

Na internetu sem brala, da bi lahko šlo za dimeljsko ali pa za stegensko kilo. Kaj pa vi menite? Bi šlo lahko tudi za kakšno cisto ali kaj podobnega?

Že vnaprej najlepša hvala!

nova
Uredništvo priporoča

spoštovana, potrebujete pregled pri kirurgu, ki lahko kilo takoj ugotovi, v primeru dvoma pa vas lahko napoti tudi na uz tega predela, ki bi pokazal cistično tvordo ali bezgavko…lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni še enkrat!

Samo še eno vprašanje. Ali je potem mogoče, da se bezgavka spreminja dnevno – torej, da je zjutraj majhna, zvečer velika?
Že vnaprej hvala!

bezgavka se tako hitro ne spreminja, cysta?, kila?

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close