Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija operacija dimeljske kile

operacija dimeljske kile

Pozdravljeni,
Koliko časa traja okrevanje po operaciji dimeljske kile s tem novim postopkom z vstavitvijo mreže, poseg v lokalni anasteziji, še isti dan domov. Kako se počuti pacient po operaciji, kakšno je tveganje doma, ali so bolečine navadno hude? kdaj je po takem posegu prva kontrola in po kolikem času poberejo šive okvirno?

Spoštovani!
ponavadi so močnejše bolečine, a le pri gibanju, prvih nekaj dni zaradi reza kože. Šivi se odstranijo po 7-10 dneh, samo okrevanje do polne obremenitve pa ponavadi traja 6-8 tednov…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani!
Mene, pa zanima, če je pri kili vedno potrebna operacija. Imam HID. Vrata kile naj bi bila 2,5cm, kilna vreča pa 3,5cm. Pa še koliko časa se čaka na tako operacijo? (v lokalni anest.)

Vnaprej hvala,

Tina

nova
Uredništvo priporoča

SPOŠTOVANA!
Dimeljska kila je okvara trebušne stene in se s časom le slabša oz. povečuje. Operacija je priporočljiva zaradi možnosti vkleščenja črevesja v kilno odprtino.
Trenutne čakalne dobe v Kirurškem sanatoriju Rožna dolina so 1-3 mesece.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!
Samo še to me zanima, če je vedno možno poseg opraviti v lok. anest. oz. od česa je odvisna izbira anestezije.

Vnaprej hvala,

Tina

možno, če kila ni izrazito velika..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Zanima me, če je lahko HID vzrok za bolečine v desnem kolku oz. v desni nogi.

Hvala!

Spoštovani!
Težko si predstavljam za desni kolk, lahko pa je bolečina po notranji strani noge..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,

zanima me, če je po operaciji kile v dimljah normalno da te v predelu dimelj “peče” in zbada!? kaj lahko narediš v takem primeru? Hvala za odgovor…

lp

spoštovani,
tako stanje se pričakuje še 7 do 10 dni po operaciji, potem bi s morale stvari izboljšati, če pa je bila opravljena napetostna operacija pa lahko težave pri gibanju vztrajajo 2 do 3 mesece, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

mene pa zanima kako dolgo brez spolnih odnosov po operaciji dimeljske kile z vsadkom mrežice

Pozdravljeni
mene zanima kako dolgo so otečena moda in penis po operaciji dimeljske kile ?

Spoštovani,
lahko kar nekaj tednov, vsekakor se lahko oglasite pri operaterju, da se ugotovi stanje in morebitni vzrok, lp
hladite z hladilnimi geli, nosite suspenzorij…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Zdravo!

Letos 1. marca sem bil operiran za ingvinalno recidivno kilo (vstavili so mi mrežico). Star sem 22 let, kilo pa sem že enkrat imel (še kot otrok/dojenček). 3. teden po operaciji sem bil na pregledu pri kirurgu in je rekel, da se je rana lepo zacelila in je vse ok. Že od operacije pa opažam, da mi je ostala rahla oteklina (prej sem na tistem mestu imel za oreh veliko bulo) in me še vedno peče ob kihanju (prav tako tudi, če se dalj časa smejem ali bolj zakašljam). Tudi koža mi je na tistem mestu še “mravljinčasta”.

Zanima me, ali je oteklina in pekoč občutek (pri kihanju) normalno 8 mesecev po operaciji, ali bi lahko šlo za ponovitev kile in bi moral obiskati zdravnika?

Pozdravljeni,

pred časom sem bila operirana za dimeljsko kilo, kirurg je rekel da je majhna, nič posebnega in je bilo vse lepo urejeno. Zanima me namreč po kolikšnem času (od operacije) bi lahko zanosila, da ne bo kakšnih zapletov?

Hvala za odgovor!
lp

Spoštovani, lahko zanosite takoj, do poroda bi moralo biti vse ok, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni. Že od kakšnega 8 leta imam dimeljsko kilo, katera je le včasih vidna, po pritisku na njo se vrne nazaj. Zanima me, če imam lahko spolne odnose ( do zdaj jih nisem imela) ali bo kaj narobe?
Že v naprej hvala za odgovor. Lp

Spoštovana, vsekakor. Indicirana pa bi bila tudi operacija, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani!

Zanima me, ali je pri dimeljski kili (manjši, ca. 2cm) možna laparoskopska operacija? kako dolgo je potem okrevanje (ali je krajše?) Kila se nahaja zelo blizu spolnega organa.

hvala in lp

Spoštovani, pri taki kili je možna laparoskopska operacija, okrevanje je krajše, skupni dolgoročni rezultati so nekoliko boljši, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close