Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Žolčni kamni in druge težave

Žolčni kamni in druge težave

Stara sem 47 letin pred dvema mesecema so mi na UZ odkrili številne žolčne kamne (največji 2 cm). Težav nisem imela, razen bolečin v predelu desne ledvice in to zgodaj zjutraj ter približno leto in pol težave s pekočim grlom in ustno votlino, ki se stopnjujejo do te mere, da imam v ustih že nekakšne izpuščaje. Lani sem poskusila z Lanzulom, pa ni bilo nič bolje, zdravnica je rekla, da je to od želodca, opravila sem gastroskopijo, ki je pokazala hernio. Zdravim se tudi za depresijo, tako da jem Cipralex, ob bolečinah v sklepih pa še Naklofen in samo občasno Zaldiar. Zdravim se še za ščitnico (Eutyrox 75). Zadnje štirinajst dni pa se bolečine v zgornjem desnem predelu trebuha močno povečujejo, tako da me bolečina zbudi že v zgodnjih jutranjih urah.Dogovarjam se za operacijo v mesecu decembru, ker imam prej službene obveznosti. Prosim vas za odgovor, kako naj blažim te čedalje hujše bolečine, prosim pa tudi za nasvet bralcev. Hvala in lp Oly

Spoštovana
Potrebna je stroga žolčna dieta (jajca, olja, semena, smetana…), poleg vaših zdravil pa Vam zdravnik lahko predpiše še Spasmex…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close