Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Operacija slepiča

Operacija slepiča

Pozdravljeni,
09.04.2009 sem imela zaradi bolečin v desnem delu trebuha odstranitev slepiča. Na izvidu je bilo navedeno, da sem imela kronično vnetega. Pred tem datumom nisem imela izrazitih težav.Šive so mi odstranili 10 dan po operaciji. Nekaj dni po odstranitvi sem opazila na desnem delu reza bolečo zatrdlino, pod njo pa večjo krasto (velikosti kovanca za 5 centov). Rana ni bila videti zagnojena. Splošna zdravnica mi je po pregledu dejala, da gre verjetno za “notranjo krasto” in da ukrepi niso potrebni. Rane nimam več pokrite. Danes sem okoli te večje kraste opazila malo krvi in zagnojeno okolico. Boli me ne. Zanima me ali je potrebno področje razkužiti? S čim? Imeti povito?
Vprašala bi še nekaj. Danes sem končala bolniško, v službi imam sedeče delo. Razen zgoraj omenjenega se počutim dobro. Pred operacijo sem bila 3-4x tedensko fizično aktivna. Kdaj lahko začnem z rekreacijo (aerobika, pilates, tek)?
Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Spoštovana!
Predlagam, da opravite kontrolni prevez rane pri kirurgu, kot opisujete je možno, da gre za vnetje v rani, kar je po op slepiča možno pri okoli 20 % operirancev…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

pozdravljeni! mene pa zanima koliko časa po operaciji imaš lahko spolne odnose? operirana sem bila v petek,torej je danes šele 4.dan, z možem pa ne veva kako in kaj. Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, rana po odstranitvi šivov potrebuje še vsaj teden ali dva, da se nekako umiri. V tem času lahko še pride do vnetja v rani. Vsekakor previdno..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni! Pred 17 dnevi sem imela operacijo slepiča . Nekaj dni po operaciji sem imela blage bolečine, potem pa nič več. Razen počasne hoje drugih obremenitev nisem imela. Tri dni nazaj pa me je spet pričelo boleti nekako okrog popka in me sploh ne neha. Bolečina sicer ni huda, je pa neprijetno saj ne vem ali je to normalno ali ne. Sedaj spet vzamem Analgin trikrat na dan, ki pa kaj prida ne pomaga. Je prišlo do kakega vnetja? Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana,
odgovor je malo pozen, vendar bi vseeno opravila kontrolo pri operateju, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

zanima me, kaj pomeni appendicitis acuta gangr.perf.
in če lahko pričakujem kakšne komplikacije?

pomeni, da je šlo za akutno, mestoma gangrenozno vnet slepič, ki je tudi že počil, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

s petka na soboto, pred 6 dnevi, sem bila operirana zaradi vnetega slepiča.. Me pa zdaj zanima,koliko dolgo naj se s fantom vzdrživa spolnih odnosov??
Hvala 🙂

Spoštovana, po enem tednu se poberejo šivi, takrat se preveri, če je vse v redu z rano, potem pa previdno, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdrav!

Zanima me ali kje v Sloveniji izvajajo laparaskopske operacije slepiča in v kakšnih primerih?

Hvala!

Zanesljivo v KC Ljubljana in BPD v šiški, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Pred 14 dnevi sem imel odstranitev slepiča (apenn. acute), klasična operacija. Rana po operaciji je bila brez problema. Po odstranitvi šivov, to je 7. dan po operaciji pa se je na koncu rane začelo malo gnojiti. Odločil sem se obiskati osebnega zdravnika, ta pa je rano očistil in malo razprl, sedaj pa hodim na redne preveze in menjave fucidin gaze.Rana se počasi in lepo celi, preostali del rane pa je zaceljen in cel, ostala je le ta mala luknjica.

Sedaj pa me zanima, kako je kaj z mojim aktivnim življenjem, kdaj lahko začnem z pohodi (tudi malo daljšimi – skozi cel dan), s tekom bom še malo počakal, ampak predvsem kakšne daljše ture sprehodov, in kako je kaj z kopanjem v bazenu (tveganje okužb z vodo na bazenih?).
Vprašal pa bi tudi, kdaj lahko začnem uživati tudi surovo sadje in zelenjavo, kajti sam se počutim vredu, bolečin nimam, vse drugo je trenutno brez problema le mala ranica, ki se čisti.

Lep pozdrav,

Urban

Pozdravljeni, do popolne zacelitve rane se kopanje odsvetuje, prav tako pa tudi sportne aktivnosti, saj je celjenje v teh primerih slabse in obstaja vecja moznost nastanka kile, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni! Julija lani sem imela operacijo slepiča. Zanima me če je lahko kaj narobe če zanosim? Hvala za odovor!

živjo! pred približno 1. tednom sem bila operirana za slepičom. kdaj bom lahko spet telovadla?

hvala za odgovor in lp. pozdrav.

Pozdravljeni! Po laparoskopski operaciji po dveh tednih, po klasični pa nekje po 4 tednih.
Izogibajte se sunkovitim gibom 6 – 8 tednov, torej aktivnost naj bo v smislu hoje, hoje v hrib,lahkega teka, ostalo kasneje, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close