Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija bolečina na desni strani

bolečina na desni strani

Pozdravljeni !

lepo vas prosim če mi lahko daste kakšen nasvet in sicer.
Že od meseca Februarja se mi pojavlja bolečina na desni strani trebuha na predelu pasa in pod pasom. Prvo me je bolelo samo ko sem hodila sedaj pa me boli tudi med sedenjem in ležanjem..bolečina se širi tudi na ledvice. in izveni samo če vzamem analgetik (nalgesin) skratka pride in gre …to se mi dogaja vsak dan je pa res da sem sprva imela samo manjše bolečine sedaj so že pošteno močne; dan ne mine brez bolečin.
Vsa stvar me je začela že pošteno skrbet …skrbi me predvsem da ne bi šlo za rak jajčnikov saj imam tudi močan beli tok.

zelo bom hvaležna za vaš odgovor

Spoštovana!
Možni vzroki bolečine v tem predelu bi bili: hrbtenica, ledvica, debelo črevo, žolčnik, ginekološki itn…Skratka obiščite zdravnika, s katerim se bosta dogovorila za nadaljne postopke…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let. Že nekaj let me boli na spodnji desni strani, imam kot nekakšne napade, ki so neodvisni od prehrane, utrujenosti, vznemirjenosti… Pojavljajo se na približno 3 mesece, včasih manj.
Menili smo, da so krivi jajčniki. 2 leti nazaj sem bila laparoskopsko operirana na jajčnikih, našli so benigni tumor na levi strani. Bolečina na desni strani pa ostaja, od operacije se ne morem gibati, v smislu kakršnekoli telovadbe (tek, dolga hoja in vse težje stvari).
Operirana sem bila tudi zaradi kile (pri 5 letih starosti) pri dimljah, rahlo nižje.
Naj še omenim, da me boli tudi med spolnim odnosom, pri večini položajev, ter če partner prodre globlje.
Te bolečine so hude; začne se z rahlo bolečino v spodnjem desnem delu trebuha, naslednje dva dni se stopnjuje, ko najbolj boli ne morem niti iz postelje, potem se umiri v roku dveh dneh.
Vendar pa je sedaj drugače: Boli me, če se prepognem, zakašljam, naredim kakšen sunkovit gib ..bolečina je res močna, prisotna ves čas, zato sem bila tudi v bolnici (bali so se da gre za vnet slepič), vendar se je izkazalo da so vsi izvidi v mejah normale. . Naj še povem, da nikoli nimam vročine, tudi ko sem imela razna vnetja (npr, jajčniki, gnojne angine), temperatura ni presegla 37°. Ravno tako je s krvno sliko, izvidi so vedno super. Vem da načeloma ne more biti nekaj hudo narobe, če so izvidi v redu, vendar me ne jemljejo resno. Sedaj me boli že slaba dva tedna, izboljša se samo, če ležim cel dan.
Zanima me Vaše mnenje, ker res ne vem več kaj narediti; izvidi kažejo da je vse v redu, bolečina pa ne preneha in se samo stopnjuje čim se premaknem – postaja nevzdržno, saj ne more biti rešitev v tem da ves čas ležim.

Prosila bi za Vaš odgovor, najlepša Vam hvala,

T.

Spoštovana!
Glede na našteto se mi zdi, da večina vaših tegob izvira iz ginekološkega področja. Možna bi bila tudi kila (ponovno na d. strani), morda pa bi lahko šlo tudi za probleme s hrbtenico in diskus hernijo..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close