Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija IZVID GASTROSKOPIJE

IZVID GASTROSKOPIJE

Spoštovani!

Prosila bi za razlago izvida gastroskopije:

POžiralnik: Pri pregledu požiralnika nismo našli sprememb

Želodec: Spremenjena sluznica (pordela) v zgornji tretjini
Posegi: Opravili smo HUT, katerega rezultat je bil pozitiven

Dvanajstnik: Pri pregledu dvanajstnika nismo našli sprememb
Posegi: Odvzeli smo biopsije (2x) iz dvanajstnika v D2

Diagnoza: K293 Kronični površinski gastritis

Terapija: Eradikacijska terapija za HP

Kontrola: po potrebi

Urška t

Spoštovana!
V želodcu so vam odkrili bakterijo helicobacter pylori, ki vam verjetno povzroča določene težave (bol. v zg. trebuhu, napenjanje itn). Potrebna bo terapija: ponavadi dve vrsti antibiotika in zaviralec protonske črpalke za en teden, morda še kakšen teden dlje, odvisno kako je preiskovalec ocenil spremembe želodčne sluznice, ki so prisotne, vsekakor pa niso nevarne.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Hvala za hiter odgovor, ampak imam še eno vprašanje…

Ni mi jasno od kje naj bi se vzela ta bakterija …… Res je, da imam že dalj časa probleme z želodcem, ampak te imam več ali manj skoz, že 17 let, ker sem se zastrupila z vodo – takrat so mi v črevesju našli parazit (katerega ne vem) vem pa, da me je tako hudo bolel trebuh, da včasih nisem mogla niti hodit……… Izogibati sem se morala mastni hrani, sadju, ki je vseboval veliko C vitamina ……….

Ali sem dobila bakterijo preko hrane in ali je možno, da sem, glede na zgoraj omenjene težave zato bolj občutljiva in dojemljiva za razne bakterije. Kako se naj tem bakterijam izognem?

Naj povem, da sem gastroskopijo (poleg tega pa tudi koloskopijo in UZ trebuha) opravila zgolj preventivno, ker imamo v družini raka (oče, brat in stric). In glede na pridobljene rezultate gastroskopije, je več kot očitno, ker moje težave z želodcem že trajajo že skoraj par let (včasih je bolje, včasih je slabše) se je zopet potrdila teorija, da če imaš težave, ki ne minejo, obišči zdravnika, saj lahko iz male težave nastane velika težava ………

Lep pozdrav in že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Urška Tavčar

Urška t
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana!
V razvitem svetu je z bakterijo okuženih do 50% ljudi, v nerazvitem pa do 80%, tako, da okužba ni nič nenavadnega..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani.

Pri pregledu želodca – gastroskopija so mi ugotovili naslednje
– zmerno atrofijo in intestinalno metaplazijo II. stopnje brez infekcije s HP.

Kaj to pomeni? ali je to rakavo obolenje.?
Zdravljenje pa poteka tako da jemljem nolpaso 4o mg in kontrolo gastroskopije čez
3 mesece.

Hvala za odgovor.

Spoštovani, ne gre za rakavo bolezen, potrebne so redne kontrole in predpisana terapija.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Prosim za razlago izvida gastroskopije,

A: Antralna sluznica želodca. kronični gastritis hude stopnje, s hudo aktivnostjo.Na površini so številni HP(HP3)
B: Superficialni odščip želodčne sluznice. Kronični gastritis zmerne stopnje, zmerno aktiven. Na površini so skupine HP (HP2).

Spoštovani, HP pomeni da imate v želodcu bakterijo Helicobacter Pylori, ki jo zdravimo s trotirno terapijo, ki so vam jo verjetno predpisali. Po terapiji pa je smiselna kontrola, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije
Objava čaka odobritev

New Report

Close