Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija ali se priporoča operacija?

ali se priporoča operacija?

Pozdravljeni,

med diagnosticiranjem ne-Hodgkinovega limofma leta 2004 so mi pri UZ trebušne votline ugotovili žolčne kamne, velike skoraj 1 cm. V izvidu je pisalo, da jih je skoraj poln žolčnik. Že takrat, ko so bili po naklučju odkriti (nikoli nisem imela težav in jih še vedno nimam), mi je ultrazvočist priporočil, da naj mi jih ob priložnosti operativno odstranijo. Po zaključku zdravljenja NHL sem se posvetovala s številnimi zdravniki in nisem dobila enotnega mnenjga glede moje dileme: Ali naj se odločim za operacijoali ne ob dejstvu, da nimam za enkrat prav nobenih težav?

Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav!

Spoštovana!
Precej je odvisno od zdravljenja ne-Hodgkinovega limfoma. Če je zdravljenje končano se z izvidom in mnenjem lečečega onkologa oglasite v kirurški ambulanti, kjer se bosta s kirugum, pač glede na vaše težave, stanje bolezni in splošno stanje odločila za nadaljne korake..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close