Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija BOLEČINE V SPODNJEM DESNEM DELU TREBUHA

BOLEČINE V SPODNJEM DESNEM DELU TREBUHA

Pozdravljeni!

Zdaj že tretji teden imam dnevno bolečine v desnem spodnjem delu trebuha.
Bolečina je srednje močna, občasno popusti ali se razširi v desni kolk ali pa navzgor vse do rebrnega loka. Občutek je kot da imam na tej strani nekaj preveč.Odvajam sicer še vsak dan, vendar je blato pacasto, delno driskasto in tanko (kot mačje).
Opravila sem UZ trebuha- bp, laboratorijske izvide krvi in vode- bp, čakam pa na kolonoskopijo, na katero sem po teških mukah dobila najhitrejši datum 20.4.
Skrbi me, ali sploh lahko tako dolgo čakam, kaj če imam kakšne zapore v črevesju.Naj povem, da sem bila pred 10 leti na kolonoskopiji, ker sem imela podobne težave, vendar samo občasno.
Kolonoskopije mi niso mogli narediti, ker imam baje preveč zavito črevesje in od tod naj bi bile tudi težave.Krvi na blatu nisem opazila.
Kakšno je vaše mnenje? Lahko v tem času ko čakam na kolonosk. opravim še kakšno drugo preiskavo? Bi bila smiselna jejuna ileo.?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovana!
Glede na to, da pravite da so izvidi bp lahko počakate. če bi prišlo do zapore, bodo bolečine seveda bistveno močnejše, pojavilo se bo bruhanje, blato se bo povsem ustavilo, v tem primeru, bo verjetno potrebna operacija.
Sicer pazite na dieto, lahko prebavljiva hrana, dosti tekočin…Pomembno je tudi da se na preiskavo dobro pripravite-čiščenje!! in pa precej volje, saj preiskava sodi med težje, predvsem za bolnika.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close