Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija bolečine v želodcu

bolečine v želodcu

Spoštovani,
pred približno 2 mesecema me je ponoči zbudila obupna bolečina v želodcu. Šlo je za topo bolečino (ne pekočo), ki ni ponehala niti po dveh tabletah Rennie. Malo je nato proti jutru pomagal Ranital.
Želodec me je nato bolel še kak dan ali dva (v presledkih), nato pa nehal.
Sedaj pa se mi večkrat dogaja, da me kar boli, enkrat bolj drugič manj, vmes sem morala vzeti tudi močnejše zdravilo, namenjeno zdravljenju gastritisa.

Naj povem, da načeloma nisem pod stresom (no, vsaj zadnje čase ne), jem večkrat na dan, mešano hrano, izogibam se belemu kruhu, salamam, zajtrkujem (zraven največkrat zaužijem še žličko olivnega olja), uporabljam izključno olivno olje, maščob v prehrani je malo… res pa je, da spijem 2-3 črne kave na dan.
Od tekočine (poleg kave) na dan spijem na cca. 6 dcl čaja (meta, brusnica) ter 1,5 l navadne vode. Gaziranih pijač ne pijem, včasih po kosilu spijem kozarec vina.

Poskusila bom še Iberogast, ki ga trenutno zelo hvalijo in upam, da bo pomagal.

Ali je možno, da gre za rano na želodcu? Ali moj osebni zdravnik lahko na podlagi mojih informacij postavi diagnozo ali je bolje, da vztrajam za napotnico za gastroskopijo?

Hvala za odgovor.
Vanja

http://vancka.moj-album.com/

Spoštovana!
Bolj verjetno kot za rano, gre za gastritis, ki je lahko povzročen z bakterijo (Helicobacter pylori). Bakterijo je pred zdravljenjem potrebno dokazati bodisi z gsk ali dihalnim testom..Pogovorite se z zdravnikom glede nadaljnih korakov.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

spoštovani
pred parim dnevi me je začel (v zgornjem delu) želodec tako boleti da ne morem ničesar narediti komaj se premikam ,poleg tega pa me še zraven peče zgaga sestrična mi je priporočala da vzamem ranital vzela sem ga pa vendar nič po čisto vsakem obroku me začne boleti pa zgaga pečti ….res pa je da imam zelo stresno življenje in seveda tudi probleme z odvečnimi kilogrami.

Ali smem vzeti še en ranital čeprav sem ga nazdje vzela pred približno dvema urama?Ali bi šipkov čaj kaj pomagal???

Že vnaprej hvala za odgovor!

lep pozdrav
mirjana

nova
Uredništvo priporoča

spoštovana, načeloma lahko vzamete 2 na dan, če to ne pomaga, vam bo vaš zdravnik predpisal katerega od blokatorjev protonske črpalke in vas bo verjetno napotil še na gastroskopijo..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni.

Bolečine v želodcu imam že približno 4 leta, a so bile le občasne in v tem času sem bila tudi na gastroskopiji, ki je pokazal blažje vnetje. Pred kratkim sem bila pri zdravniku zaradi preventive. Povedala sem, da imam bolečine v želodcu nekako 1,5-2 uri po jedi. Napisal mi je recept za Nolpoza (mislim da se tako imenuje), vendar po dveh vzetih tabletih sem imela še močnejše bolečine in bilo mi je zelo slabo, a bruhala nisem. Hude bolečine so trajale še 2-3 dni, potem se je bolečina postopoma nižala. Sedaj mi je napisal Ultop 40mg. Problem je, da zelo težko “požiram” večje tablete; prej se mi raztopijo v ustih. Ultop sem vzela le enkrat, ravno zaradi problema goltanja. Bolečine so še vedno, kak dan so močnejše, drugi malo blažji, a ves čas pa je prisotna. Jemljem tudi KT Yasminelle. Sem študentka, tako da je moje življenje zelo stresno, za vsako nedobro stvar se podzavestno sekiram, tudi na sploh. To se zavedam. S športom se skoraj ne ukvarjam, ravno zaradi bolečin in nimam volje; grem pa vsak dan na sprehod (če se lahko šteje pot od doma do fakultete in nazaj). Zadnji mesec se res slabo počutim zaradi bolečin. Nimam apetita, tudi na splošno malo pojem, sem suha (47-167). Mislite, da bi to lahko bil vzrok bolečin od stresa, šole (obveznost)? Ali bi lahko bilo kaj drugega?

Hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav, Andreja

Spoštovana,
zelo verjetno gre za preveč kisline, poleg tablet je vsekakor potrebna tudi pravilna prehrana, 4-5 obrokov dnevno itn..Vseeno bi svetoval, da opravite še UZ abdomna..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

pozdravljeni!

že 4 mesece imam zelo močne bolečine v želodcu … boli me samo če nekaj časa ležim na trebuhu in zjutraj ko se zbudim. Zadnje mesece sem tudi veliko pod stresom in imam težave s prekomerno telesno težo. zdravinca mi je dala ene tablete za uravnavanje kisline v želodcu ampak ni nič bolje vsak mesec mi je zdravnica napisala nove tablete in pregledala kri in vodo .. pravi da sem zdrava .. ampak mene še vedno zelo boli… kaj naj naredim???

Že vnaprej hvala za odgovor.
ana

Spoštovana,
priporočam da opravite še UZ abdomna, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani!
Že okoli štiri leta imam občutek teže v želodcu, zadnje leto in še bolj zadnji mesec, pa je ta občutek postal nemogoč. Nič ne morem pojesti, ponoči ne morem spati, opustila sem tudi kajenje. Sredi dneva mi postane hudo,v želodcu nato me oblije vročina potem pa občutek malo popusti. To se mi dogaja okoli desetkrat na dan. Opustila sem že vso mogočo hrano od surove zelenjave, sadja, sladkega… pa ni nič boljše. Pri zdravniku sem že bila večkrat (tudi na gastroskopiji) vendar so ugotovili le živčen želodec.
Prosim če mi lahko svetujete, saj ne vem več kaj naj naredim. Lep pozdrav, Marjana

Spoštovana,
potrebna je nadaljna diagnostika, najbolje pri internistu gastroenterologu (krvni izvidi, UZ abd, kolonoskopija, CT abd, tu markerji), seveda glede na klinični pregled in težave..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni.Že več let imam težave z želocom.Pred kratkim sem opravil gastroskopijo in je z želocom vse v najlepšem redu ,edini zaklopka mi slabo deluje.Zdravnica mi predpisala tablete,Tmetil-10mg,bolečine so enak.Napisala mi je napotnico za slikanje trebuha.Pravtako me boli v prsnem košu in imam izplunke bele barve.Zanima če je to povezano z želodcem.Zanima me, če mene lahko boli želodec od stresa zato ,ker ponoči nemorem spati in sem zelo napihnjen /imam močne vetre.Prosim za odgovor oziroma vaše mnenje.lp.POZDRAV

Spoštovani,
verjetno vam kislina iz želodca ponoči zateka v požiralnik. Priporočam, da tametil jemljete zvečer, zadnji majmanjši obrok hrane pa naj bo okoli 6 ure zvečer. Od nadaljnih preiskav priporočam UZ trebuha, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Pred sestimi meseci sem jemala zdravila za zdravljenje slabokrvnosti,po prenehanju sem dobila zelodcne tezave(vsaj mislim da so),grenak okus v ustih imam ze pol leta,kot bi kaksen strup jedla, najbolje izrazit okus zjutraj,zelodec me boli in slabo mi je po vsakem obroku.Med jemanjem tablet mi je bilo tudi slabo,je mozno da so posledica zdravila?kaj bi lahko bilo?hvala.lp

Spoštovana,
žal niste napisali katera zdravila ste jemali, sicer pa je vprašanje bolj (kot za kirurga) primerno za vasega zdravnika oz. tistega, ki vam je zdravilo predpisal, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,

Zadnjih nekaj dni imam v zgornjem delu trebuha bolečino. Ne vem točno kako bi jo opisal ampak ni bodeča, ostra ali utripajoča. Bolečina je prisotna večino dneva, čeprav na trenutke izgine, kar pa se najpogosteje zgodi v ležečem oziroma sedečem stanju.
Zdi se mi tudi, da se poslabša po zaužitju hrane.
Me mora skrbeti ali bi lahko poskusil v lekarni kupiti nekaj proti bolečini v trebuhu in bi imel mir ?

Pozdravljeni,
Ze tocno en teden imam hude tezave z zelodcem, ne morem ugotoviti, kaj mi ne odgovarja. Stara sem 21 let, nimam stresnega obdobja.. Pri svojih 4 letih sem imela prvic gastroskopijo, takrat so ugotovili da ne smem zauziti mleka na prazen zelodec. Tokrat so bolecine hujse, zacne se z mocno bolecino v zelodcu, kot bi pojedla kamne, me oblije, in postanem povsem sibka. Nikoli ne bruham, ker sem bruhala le 5x v zivljenju, pa se to zaradi rota virusa. Se mi pa tezave po 10minutah od bolecega zelodca, preselijo na hude prebavne motnje. Ze tako imam celo zivljenje zelo obcutljib prebavni trak, ampak tako hudo se ni bilo. Ce vzamem iberogast ali rennine mi pomaga za kaksno urco potem pa je spet isto. Tudi zelo naglo izgubljam kilograme, visoka sem 173cm in imam 50kil. Je zelo nadlezno, tezava pa se pojavlja neglede na to kaksno hrano zauzijem. Imate mogoce kaksen nasvet, ali pa vas moji simptomi spominjajo na kaksno bolezen, ali je minljivo?
Vnaprej hvala za odgovor.
Lp

Spoštovana, sedaj je sezona gastritisov. Verjetno bi bilo najbolje, da opravite diagnostiko pod vodstvom internista gastroenterologa, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!
Imam tezave ze od meseca decembra, bolecine v trebuhu spodnjem in zgornjem delu, vcasih bolecina samo na pritisk okoli popka in po sredini trebuha.. Tekoce blato, vetrovi, in slismo pretakanje po crevesju.. Bila sem pri osebni zdravnici, pregledala kri in sicer (K-RDW 15,5 ) (nevtrofilci% 70.1) (limfociti 19.4) (S,P-CRP 1) .. Zanima me kaj bi lahko to bilo? Hvala vam in lep dan
Sasa

Spoštovani, predlagam, da vas os. zdravnica napoti na gastroskopijo ali UZ trebuha, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije
Objava čaka odobritev

New Report

Close