Najdi forum

Hemeroidi

Lep pozdrav!

Obracam se na vas z upanjem, da mi boste svetovali, kaj storiti v mojem problemu.

Stara sem 30 let, pred enim letom sem rodila 3210g tezko dete, brez rezanja presredka.
Tezave s hemeroidi imam ze kar nekaj casa, kot otrok sem rada jedla cokolade-posledicno zaprtost in napenjanje pri veliki potrebi. Po porodu so mi nastali veliki hemeroidi(nekaj vecjih zunajih vozlicev). Kar nekaj casa po porodu sem imela velike tezave s tem, hude bolecine in velike krvavitve pri opravljanju velike potrebe. Uporabljala sem svecke, vlazilne robcke, redno umivanje s hladno vodo, s prstom potiskala vozlice navznoter v danko.
Danes so ti vozlici isti kot pred letom dni, se vedno pogosto krvavim po odvajanju.
Zanima me, kaj lahko storim, kako se lahko znebim hemeroidov, operativno ali s pomocjo kakih zdravil(ditralex?)? Skrbi me, da ne bi iz tega razvilo kaj hujsega(rak?), pa tudi skrbi me, kako bo kasneje, cez nekaj let, verjetno bodo tezave vecje..

Najlepsa hvala za odgovor!

Spoptovana!
Glede na stanje, ki ga opisujete je indicirano operativno zdravljenje (izpadaanje hemeroidov). Naročite se pri proktologu.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Da ne bom po nepotrebnem odpirala nove teme, bom kar tukaj opisala svoj problem.

Približno 2 leti imam težave s hemeroidi. V zadnjem mesecu so se pojavile vsakodnevne krvavitve ob odvajanju blata, ki postajajo vedno močnejše. Pri protologu sem naročena šele čez 4 mesece, vendar me skrbi (vedno večja) izguba krvi. Mislite, da je potreben hitrejši pregled?

Glede na to, da še nisem nikoli rodila (nameravam v roku 3 let) – se sploh splača operacija hemeroidov, glede na to, da se med nosečnostjo radi pojavljajo/ponovijo?

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav!

Liljana

Spoštovana!
Začetne stopnje hemeroidov se lahko zdravi le z zdravili (mazila, svečke, ki jih lahko predpiše tudi izbrani zdravnik, ali jih kupite v lekarni). Pregled je potreben, da se izključi druge možne razloge za krvavitev!!

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close